Turecké noviny obvinily Slovenku z účasti na puči

Bratislava/Ankara - Turecká média podporující prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana umístila na seznam údajných zahraničních pučistů i občanku Slovenska Sylvii Tiryakiovou.

Ta odmítá, že by se podílela na zmařeném červencovém pokusu o převrat. Informoval o tom dnes slovenský zpravodajský server sme.sk.

Tiryakiová žije v Turecku 15 let. Působí jako akademička na istanbulské univerzitě. Podle slovenského ministerstva zahraničí je v pořádku a kontakt s ní má slovenský konzulát v Istanbulu.

Turecké noviny napsaly, že Tiryakiová byla mezi deseti lidmi ze zahraničí, kteří se krátce před pučem setkali s americkým odborníkem na Blízký východ Henri Barkeyem. Noviny je všechny na titulní straně označily na agenty CIA, kteří plánovali převrat.

Související

Turecko, ilustrační foto

Turecko sčítá hlasy ve volbách. Erdoganův favorit ztrácí

Opozice v Turecku si zřejmě po nedělních komunálních volbách udrží kontrolu nad klíčovými velkými městy. Vyplývá to z předběžných dílčích výsledků voleb zveřejněných tureckými médii. Tábor kolem prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana si dal za cíl ovládnout velká města jako Istanbul, Ankara, Adana či Bursa.

Více souvisejících

Turecko vojenský převrat v Turecku (15. července 2016)

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 57 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Pád člověka z portálu tunelu zastavil vlaky na hlavním nádraží v Praze

Vážný incident zastavil v neděli dopoledne železniční dopravu na pražském hlavním nádraží. U pádu osoby zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Provoz se po poledni podařilo zcela obnovit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy