Mosul - Bojovníci radikální organizace Islámský stát začali odvážet z Mosulu v irácké provincii Ninive počítače a utajované dokumenty. Agentuře Shafaq News to sdělil dobře informovaný zdroj.
Podle agentury přestěhovali ozbrojenci z Mosulu do syrské Rakky počítače a složky s údaji o radikálech a plánech skupiny týkajících se organizování teroristických činů.
Zdroj také agentuře prozradil, že po likvidaci předních velitelů skupina změnila místa, kde se nacházely některé jejich štáby v Mosulu. Město jako takové je přitom poměrně velké, žije v něm přes 500 tisíc lidí a radikálové ho kontroují od léta roku 2014.
Podobně jako v Iráku ztrácí velké části území radikálové i v Sýrii. Vojenské síly podporované Spojenými státy podle Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) již téměř vytlačily z města Manbidž jednotky Islámského státu (IS).
Manbidž přitom sloužil teroristům jako klíčový uzel pro zásobování mezi tureckou hranicí a městem Rakkou, sídlem IS. Jednotky obklíčily město již na začátku června a o několik dní později vtrhly do města. Jejich postup ale zpomaloval tvrdý odpor džihádistů, kteří používali sebevražedné atentátníky a výbušniny v autech.
Související
Američané zlikvidovali teroristu z Islámského státu. Byl prý druhý nejmocnější
Hon na teroristy: Syrská armáda po hromadném útěku z vězení loví členy Islámského státu
Aktuálně se děje
včera
Čeští hasiči v akci ve Francii. Vodu si berou i u hollywoodských hvězd
včera
Suchý zip měl svůj den. Jaká je jeho historie?
včera
České zdravotnictví má být připravené na budoucnost. I díky spolupráci s WHO
včera
Expremiér Fiala nadále věří v Blažkovu nevinu v bitcoinové kauze
včera
Pondělní počasí nabídlo nový teplotní rekord. Na Moravě nikdy nebylo tepleji
včera
Česká fotbalová reprezentace má prvního zahraničního trenéra v historii. Španěla Santiho Deniu
včera
Vojenští policisté vyšetřují tragickou nehodu armádního vrtulníku
včera
Neumím si to představit. Macinka promluvil o Pavlovi a dalším summitu NATO
včera
Exministr Blažek poprvé reagoval na obžalobu v bitcoinové kauze
včera
Trump lže, naznačuje Teherán. Diplomaté se na jednání s Američany nechystají
včera
Exministru Blažkovi hrozí v bitcoinové kauze přes šest let
včera
Tropické počasí si dalo pauzu a teď je zpět. Platí nové varování
včera
Babiš přirovnal Sáncheze k Merkelové. Španělsko by vyloučil ze Schengenu
včera
Tropické počasí se na několik dní vrací. Od čtvrtka se očekává změna
včera
Násilný čin na Mostecku. Aktéry dva muži, jsou vážně zranění
včera
Kuba se opět ponořila do tmy. Problémy místních rozhodně nekončí
včera
Irsko se rozloučí s Glenem Hansardem. Pohřeb v katedrále bude zítra
včera
Trump oznámil nové kolo diplomatických rozhovorů s Íránem
včera
Počasí se příští víkend ustálí, bude teplo, ale bez tropů
2. srpna 2026 22:00
Ukrajina provedla další útok na logistické centrum největšího ruského prodejce Wildberries
Série dronových útoků zasáhla několik regionů v Ruské federaci a způsobila vážné škody na průmyslové infrastruktuře. Podle vyjádření místních úřadů si útoky vyžádaly nejméně pět lidských životů a zasáhly mimo jiné další logistické centrum největšího ruského internetového prodejce Wildberries.
Zdroj: Libor Novák