Ankara - Tři turečtí vojáci dnes zahynuli nešťastnou náhodou při náletu ruských letadel v severní Sýrii, dalších 11 jich utrpělo zranění.
Ruský prezident Vladimir Putin již kondoloval svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi, oznámila podle agentury AFP turecká armáda.
Ruské letectvo zaměřilo v rámci svého útoku bojovníky radikálního Islámského státu v oblasti města Al-Báb, které se snaží dobýt turecká armáda se syrskými povstalci v pozemní ofenzívě proti radikálnímu Islámskému státu (IS). Podle turecké strany ale byla omylem zasažena budova, kde se vyskytovali turečtí vojáci. "Tři z našich vojáků padli jako mučedníci," uvedla turecká armáda ve svém komuniké.
Psali jsme: Zadrženým Čechům v Turecku hrozí až 15 let, média je označila za teroristy Trump v rozhovoru s Erdoganem potvrdil podporu Turecku Západ ovládá magii, poslal na nás zemětřesení, varuje TureckoÚtoky proti islamistům Rusko a Turecko zpravidla koordinují. Tentokrát se ale podle mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova "obě armády nedohodly na koordinaci cílů".
Putin "vyjádřil soustrast v souvislosti s tragickou událostí, která vyústila v úmrtí několika tureckých vojáků v Al-Bábu," citovala agentura AFP z prohlášení Kremlu. Podle agentury TASS učinil totéž náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil Valerij Gerasimov svému tureckému protějšku.
Související
Ani neutrální, ani loajální. Druhý nejsilnější člen má výjimečné postavení, NATO mu nemůže věřit, ani o něj přijít
Sýrie stále nemá klid. Izrael zničil celou námořní flotilu, Turecko bombarduje konvoje
Turecká armáda , Ruské angažmá v Sýrii , Sýrie
Aktuálně se děje
před 33 minutami
Rakušan znovu neuspěl ve volbě místopředsedy Poslanecké sněmovny
před 1 hodinou
Plzeň poprvé v Evropské lize prohrála a stalo se jí to osudným. Olomouc jde dál
před 1 hodinou
Trump prozradil, co USA dělají potichu a bez problémů. Jde o Blízký východ
před 2 hodinami
Špehovali pro Sověty. V USA před 75 lety začal proces s Rosenbergovými
před 3 hodinami
Březnové počasí umí být překvapivé. Meteorologové poukázali na možného viníka
před 4 hodinami
Trump vyhlásil nový přístup k Íránu: Jediná možnost ukončení války je bezpodmínečná kapitulace
před 4 hodinami
Konec přemrštěných cen benzinu a nafty? Ministerstvo financí zakročí proti prudkému zdražování benzinek
před 6 hodinami
Rusko těží z války proti Íránu. Poptávka po ropě roste, USA udělily Indii výjimku
před 6 hodinami
USA stojí válka v Íránu téměř miliardu dolarů denně. Jak dlouho může Teherán vzdorovat?
před 7 hodinami
Ceny ropy míří k největšímu nárůstu za poslední čtyři roky
před 8 hodinami
Maďarsko zadrželo zaměstnance ukrajinské banky a desítky milionů dolarů a eur
před 9 hodinami
Trump mobilizuje síly. Chce v Maďarsku udržet u moci Orbána
před 10 hodinami
Trump otočil. Už to není Putin, tentokrát je podle něj překážkou míru Zelenskyj
před 11 hodinami
Válka s Íránem může Netanjahuovi doma pomoci, Izraeli ale v zahraničí uškodí
před 12 hodinami
Počasí o víkendu: Jaro se projeví v plné síle, teploty vyrostou na 17 stupňů
včera
Opozice tepe vládu, Babiš se brání. Tvrdá kritika Česka z úst Merricka rezonuje politiky
včera
Izraelská armáda vydala rozsáhlý příkaz k evakuaci statisíců Libanonců
včera
Vládní poslanci vlepili políček spravedlnosti. Sněmovna nevydala Babiše ani Okamuru ke stíhání
včera
Babišova vláda má problém. Trumpův muž tvrdě zkritizoval Česko, stane se jednou z nejhorších zemí v NATO
včera
Ceny ropy na světových trzích dál prudce rostou. Zklidnění situace zatím nehrozí
Ceny ropy na světových trzích pokračují v prudkém růstu, protože eskalující konflikt mezi Íránem na jedné straně a USA s Izraelem na straně druhé nevykazuje žádné známky zklidnění. Brent si připsal více než 3 % a obchoduje se nad 84 dolary za barel, zatímco americká lehká ropa WTI vzrostla o 4,5 % na 78 dolarů. Jedná se již o pátou seanci růstu v řadě, přičemž trhy reagují na vážné narušení dodávek i dopravy.
Zdroj: Libor Novák