Gaza - Izrael prostřednictvím letáků varoval Palestince žijící v Pásmu Gazy, že budou riskovat své životy, pokud se zúčastní dnešních plánovaných protestů na hranici s Izraelem. Informovala o tom agentura AP.
V Gaze se u hraniční linie od konce března konají protesty Palestinců, kteří požadují konec blokády enklávy a možnost vrátit se na území, která byla domovem jejich předků. Podle agentury AP bylo dosud při izraelské palbě zabito 42 Palestinců a dalších 1800 bylo zraněno. Dnes se očekávají zatím největší protesty, což s souvisí s dnešním plánovaným otevřením amerického velvyslanectví v Jeruzalémě.
Na letácích, které nad Gazou rozhazovala izraelská letadla, stálo, že "(Izrael) zakročí proti komukoli, kdo se pokusí zničit bezpečnostní plot, ohrozit vojáky Izraelských obranných sil (IDF) nebo izraelské civilisty".
Radikální hnutí Hamás, které v Gaze vláde, oznámilo, že na dnešní protestní akci očekává účast desítek tisíc lidí, a naznačilo, že se demonstranti pokusí prolomit hranici.
Související
Netanjahu: Izrael odmítl Trumpův mírový plán pro Pásmo Gazy
Izraelský parlament schválil své rozpuštění. Politici křičeli na Netanjahua, ze sálu musel odejít
Aktuálně se děje
včera
Musk vydělává jen z Tesly miliardy. Jeho příjem převyšuje plat zaměstnanců 2,5milionkrát
včera
Kolaps zásobování, pokusy o sebevraždu. Námořníci na letadlové lodi zakotvené u Íránu tlak války nezvládají
včera
V muniční továrně nedaleko Říma došlo k masivnímu výbuchu
včera
Proč Trump zastírá fakta o Hormuzském průlivu? Nehodí se mu růst cen před volbami
včera
Dívali jste se na zatmění Slunce bez ochrany? Lékaři prozradili, jak poznáte, že máte poškozený zrak
včera
Japonsko se bouří proti návštěvě Putina na sporných Kurilských ostrovech
včera
OBRAZEM: Zatmění Slunce uchvátilo Čechy i Evropany, příští rok nás čeká znovu
včera
V přístavu v Rotterdamu došlo k výbuchu, nejméně jeden mrtvý
včera
Další vlna veder je tady. Extrémní počasí opět spaluje Evropu
včera
Co znamená podpis příkazu o vakcínách? Trump nemění očkování, ale důvěru v medicinský zázrak
včera
Babiš obešel Motoristy. Sucho začal řešit se svým bývalým ministrem
včera
Počasí beze srážek má důsledky. Nebezpečí požárů už se týká celého Česka
včera
Ruská armáda našla nový zdroj rekrutů. Studenti ze škol
včera
Rusko už nemůže válku ignorovat. Propad popularity Putina už reflektují i prokremelské průzkumy
včera
Počasí v Asii je tak extrémní, že se brambory doslova vaří v zemi
včera
Dejte nám 10 procent svých raket do Patriotů a zničíme všechny ruské balistické střely, vzkázal Zelenskyj USA
včera
Trump nebyl sám. Z Turecka s ním potají odletěl jediný ministr
včera
Víkendové počasí přinese změnu. Teploty opět poletí nahoru
12. srpna 2026 21:59
Páral nebude mít veřejný pohřeb. Rodina se chce rozloučit jinak
12. srpna 2026 21:02
Situace se stabilizuje, hlásí ministerstvo. Jde o důležitý lék na rakovinu
Dostupnost tamoxifenu v České republice se výrazně zlepšuje. Díky intenzivní koordinaci Ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv s výrobci a distributory míří v těchto a následujících dnech do České republiky přes 10 000 balení tamoxifenu. Další dodávky jsou zajišťovány také pro podzimní období.
Zdroj: Jan Hrabě