Dobré zprávy: Kongres odvrátil shutdown federální vlády, ochránil výplaty statisíců Američanů

Obě komory amerického Kongresu v sobotu schválily návrh zákona o dočasném financování vlády na následujících 45 dní. To znamená, že zabránili zavření některých federálních institucí. Informuje agentura AFP.

Joe Biden v sobotu podepsal návrh zákona o prodloužení vládního financování na 45 dní, čímž odvrátil federální bankrot s pouhou hodinovou rezervou. Informuje The Guardian.

"Dnes večer většina ve Sněmovně reprezentantů iv Senátu hlasovala pro ponechání fungování činnosti vlády, čímž se zabrání krizi, která by způsobila zbytečnou bolest milionům tvrdě pracujících Američanů," uvedl americký prezident Joe Biden.

"To je dobrá zpráva pro americký lid. Ale chci mít jasno: v první řadě jsme nikdy neměli být v této pozici," dodal prezident.

Vyčítal však předsedovi Sněmovny reprezentantů Kevinu McCarthymu a republikánům, že návrh nezahrnuje další pomoc Ukrajině.

Krizi z velké části vyvolala tvrdá linie republikánů ve Sněmovně reprezentantů, kteří prosazovali výrazné omezení výdajů a odmítli vlastní návrhy financování.

Související

Více souvisejících

Kongres USA Joe Biden USA (Spojené státy americké)

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

včera

Putin tvrdí, že se nechystá rozmístit jaderné zbraně ve vesmíru

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl tvrzení o plánech Ruska na rozmístění jaderných zbraní ve vesmíru. Tuto informaci uvedl na nedávném jednání své bezpečnostní rady, kde současně diskutoval s nejbližšími spolupracovníky o neutralizaci hrozeb ve vesmíru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy