Londýn - Moderátor pořadu natáčeného pro kanál National Geografic Paul Ros chtěl pořídit unikátní záběry želv. Ty se ale právě pářily a samec si vyrušení nenechal líbit.
Během pobytu na Seychelách s kameramanem narazili na pár želv obrovských ve velmi intimní chvilce. "Procházeli jsme po ostrově a uslyšeli hlasité, rytmické bručení vycházející z hustého křoví," řekl Rose novinářům. "Velmi nás potěšilo, když jsme zjistili, že to jsou dvě pářící se želvy obrovské - úžasná věc, jakou můžete v přírodě vidět," dodal.
"Udělal jsem to, co v tu chvíli bylo samozřejmé - společně s naším producentem Neulem Gelinasem jsme si tiše sedli do trávy, a skoro jsme ani nedýchali, abychom je nerušili."
Ale želvy si jich přece jen všimly. Rozčílený samec vyrazil proti nim, frkal a plival. Rose začal v panice ustupovat, ale želví samec se nehodlal vzdát a pronásledoval narušitele svého soukromí v tom, co by se dalo popsat jako nejpomalejší - a možná i nejkomičtější - honička v historii.
Zdroj: YouTubeSouvisející
Do roku 2050 téměř vymře třetina známých druhů zvířat, varují vědci. Vytváří obří biotrezor
Ani žraloci, ani hadi, ani medvědi. Nejnebezpečnější zvíře pro člověka žije i v Česku, ročně zraní a zabije tisíce lidí
Příroda , Želvy , zajímavosti
Aktuálně se děje
před 42 minutami
Hasiči v Českém Švýcarsku splnili cíl a odvolávají vrtulníky. Zásah pokračuje
před 1 hodinou
Trump pozastavil Projekt Svoboda. Blokáda i mírová jednání pokračují
před 2 hodinami
Smutná zpráva z Nepálu. Na Makalu zemřel český horolezec
před 3 hodinami
Počasí přinese do Česka další bouřky
Aktualizováno před 8 hodinami
OBRAZEM: Ruce pryč od médií. Tisíce lidí v Praze protestovaly proti zestátnění ČT a ČRo
včera
Den před příměřím byl na Ukrajině krvavý. Kyjev hlásí 17 mrtvých, armáda útočila v ruském vnitrozemí
včera
CNN: Trump se stal historicky nejméně populárním prezidentem USA
včera
WHO: Na palubě lodi MV Hondius mohlo dojít k vzácnému přenosu hantaviru z člověka na člověka
včera
V Moskvě budou čekat Putin a Lukašenko. Fico stále plánuje cestu do Ruska
včera
Došlo na slova vědců. Zesláblý keporkak Timmy zřejmě uhynul
včera
Hegseth: Cesta Hormuzským průlivem je volná. Írán se ztrapnil a uchýlil k mezinárodnímu vydírání
včera
Další nakažení hantavirem na MV Hondius. Přístav výletní lodi zakázal zakotvit, cestující na břeh nesmí
včera
Oznámení nových Trumpových cel zahýbalo Evropou. Od lídrů přišla rázná reakce
včera
Vypíná internet, zavádí příměří. Jak se Rusko chystá na oslavy Dne vítězství?
včera
Projekt Svoboda očima expertů: Pochybují, že USA mají dostatek kapacit
včera
Nebezpečné počasí v Česku. Kromě požárů hrozí i bouřky, mohou být silné
včera
Rusko zřejmě kvůli oslavám Dne vítězství vypnulo v Moskvě a Petrohradu internet
včera
Ještě jsme ani nezačali, varuje Írán USA. Trump hrozí vymazáním z povrchu zemského
včera
Krátkodobé příměří na Ukrajině. Po Putinovi rozhodl i Zelenskyj
včera
Nové napětí v Hormuzském průlivu. Trump zmínil palbu na lodě, Írán reaguje
Americký prezident Donald Trump tvrdí, že lodě v Hormuzském průlivu se opět dostaly pod íránskou palbu. Poškozena měla být loď plující pod vlajkou Jižní Koreji. Teherán zároveň obvinil Spojené státy americké z porušení platného příměří.
Zdroj: Lucie Podzimková