Mnichov - Po sociálních sítích se šíří video, na němž je podle všeho zachycen rozhovor šíleného mnichovského střelce s neznámým mužem z blízkého balkónu. A je to hodně děsivá konverzace.
Záznam natočený mobilním telefonem začíná sprostými urážkami, jimiž autor videa častuje střelce s batohem na zádech, který postává na střeše nákupního centra Olympia.
Na ty střelec reaguje slovy, že přesně kvůli takovým lidem byl sedm let obětí šikany. "A teď jsem si musel koupit pistoli, abych vás mohl zastřelit," pokřikuje směrem ke kameramanovi z balkónu osmnáctiletý střelec s íránskými kořeny.
Na to autor videa reaguje slovy, ať jde střelec do p*dele a že jediné, co zasluhuje, je, aby mu někdo uříznul hlavu. "Zasraný cizinec," pokračuje muž z balkónu.
Psali jsme: Masakr v Mnichově: Nejméně 10 mrtvých, policie našla mrtvého útočníka Čerstvé informace o masakru v Mnichově: Útočník zabíjel děti, bral prý antidepresiva Útok v Mnichově nebyl terorismem, tvrdí policie. Střelec byl agresorNa tuto urážku střelec reaguje slovy, že je Němec, že se v zemi narodil a vyrostl. Na další příval nadávek z balkónu pak reaguje slovy "Zavři hubu!"
Pak se natáčející na balkóně schová, vzápětí jsou slyšet výstřely. Policie zatím pravost videa nepotvrdila, ale záběry doplněné o překlad se internetem šíří jako lavina.
Střelec má v Mnichově na svědomí devět nevinných životů, další dvě desítky lidí skončily v péči záchranářů. Útočník také zahynul, jeho tělo policisté objevili asi kilometr od místa činu. Nejspíš se zastřelil sám.
Související
Muž z darknetu jde do vězení: Nese spoluvinu za masakr v Mnichově, rozhodl soud
V Mnichově vraždil pravicový terorista. Chtěl dokázat, že je "skutečný Němec"
Aktuálně se děje
před 39 minutami
Libanon jako první arabský stát zrušil trest smrti. Zavádí těžké doživotní nucené práce
před 1 hodinou
Orbánova pravá ruka skončila. Novým maďarským prezidentem bude András Baka
před 2 hodinami
Trumpa kvůli hrozbě atentátu odvezli v kontejneru na jídlo
před 2 hodinami
Česká televize představila náhradu za Moravce. Zveřejnila podzimní program
před 3 hodinami
Zelenskyj: Rusko při nejnovější vlně nočních útoků použilo balistické rakety ze Severní Koreje
před 4 hodinami
Přes 130 mrtvých a 500 zraněných. Kolumbie svádí závod s časem, pod troskami zůstávají další lidé
před 5 hodinami
Evropa shání rakety Patriot kde se dá. Ukrajina jich za týden vystřelí víc, než kolik dostane za měsíc
před 6 hodinami
Svržený syrský prezident Bašár Asad byl odsouzen k trestu smrti
před 6 hodinami
Trumpova sít Truth Social prodělává stamiliony. Nový nástroj slibující přednostní informace čelí kritice
před 7 hodinami
Trump si zahrává se zdravím. Doporučil snížit očkování, místo studie se odkázal na názory okolí
před 8 hodinami
13 mrtvých a přes 70 zraněných. Ukrajina podnikla nejničivější útok na Rusko za poslední roky
před 8 hodinami
Vyčistili jsme Hormuzský průliv od min, je plně pod kontrolou USA, tvrdí Trump
před 9 hodinami
Počasí bude tropické do konce prázdnin, déšť se objeví jen výjimečně
včera
Kolumbie vyhlásila stav národní katastrofy. Počet mrtvých po zemětřesení dál prudce stoupá
včera
Francie zavádí kvůli vedru krizový stav. Domácnostem omezuje spotřebu vody
včera
Rusko přitvrzuje. Útoky raketami jsou stále častější, Moskva polevit nehodlá
včera
Kolumbii zasáhlo silné zemětřesení. Mrtvých jsou nejméně desítky
včera
V Bulharsku vybuchl sklad munice. Exploze byla vidět na kilometry daleko
včera
Lipsko se vyhnulo katastrofě. Dron s výbušninou narazil do letadla, našli na něm DNA
včera
Zuckerbergova jachta odmítla pomoci plavidlu v nouzi
Šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg se ocitl pod palbou kritiky kvůli incidentu u břehů aljašského jihovýchodu, kde posádka jeho luxusní jachty údajně odmítla pomoci malé lodi v nouzi. K události došlo v mořské úžině mezi městy Petersburg a Juneau, kde malému člunu došlo palivo a jeho posádka se dostala do nesnází.
Zdroj: Libor Novák