Řím - V Itálii vyrostl uprostřed krásné přírody moderní dům, který využívá různých ekologických principů, aby byl energeticky co nejsoběstačnější. Dokonce čistí i dešťovou vodu.
Italská stavební firma navrhla ekologický dům, který je postavený z místních materiálů. Ke stavbě krásného bioklimatického rodinného domu využila sopečný popel a vlákna z opuncie. Architekt Bart Conterio navrhl stavbu navíc tak, aby splynula s místním prostředím středomořské krajiny.
Neobvyklé sídlo se nachází na pobřeží Středozemního moře. Zdi jsou postaveny z kamene, který vzniká ze shromážděného sopečného popelu. Korkové panely poskytují domu izolaci. Stěny jsou natřeny speciální tepelnou omítkou, do které jsou přidány vlákna z opuncie. Opuncie jsou rostliny z čeledi kaktusovitých - její vápna stavitelé smíchávají s jílem a vápnem.
Interiér domu je také ekologický. Nábytek je pouze z recyklovaných materiálů a stavitelé nevyužili žádné chemické přísady, pryskyřici a rozpouštědla. Dům čerpá energii ze solárních panelů, k dispozici je i kotel na biomasu. Neobvyklý je také systém pro čištění dešťové vody. Krásné obydlí je obklopeno kaktusy.
Související
Budoucnost bydlení v Česku? O státní podporu žádají desítky projektů
Příspěvek na bydlení 2025: Podmínky a jak o něj žádat
Aktuálně se děje
před 9 minutami
Vládní poslanci vlepili políček spravedlnosti. Sněmovna nevydala Babiše ani Okamuru ke stíhání
před 1 hodinou
Babišova vláda má problém. Trumpův muž tvrdě zkritizoval Česko, stane se jednou z nejhorších zemí v NATO
před 2 hodinami
Ceny ropy na světových trzích dál prudce rostou. Zklidnění situace zatím nehrozí
před 3 hodinami
Íránské drony zaútočily v Ázerbájdžánu. Alijev slibuje odvetu, uvedl armádu do stavu nejvyšší pohotovosti
před 4 hodinami
ANO Babiše a Okamuru ke stíhání nevydá. Porušuje vlastní kodex, tepe koalici opozice
před 5 hodinami
NATO údery na Írán podporuje, prohlásil Rutte. Aktivaci článku 5 ale nezvažuje
před 6 hodinami
Válka mezi Íránem, Spojenými státy a Izraelem nabírá na obrátkách. Konflikt otevírá dveře čtvrté straně
před 7 hodinami
Brutální metoda zachraňující životy. Před sestřelením amerických F-15 se piloti katapultovali, hrozí jim doživotní problémy
před 7 hodinami
Proč válka v Íránu tlačí ceny ropy nahoru? Nehraje se o nedostatek, ale očekávání
před 8 hodinami
„Přestaňte fňukat.“ Opozice před hlasování o vydání tepe Babiše
před 9 hodinami
Nebojím se vás, ale vy se bojte mě, řekl Babiš. Požádal poslance, aby ho nevydávali ke stíhání
před 9 hodinami
Napětí z války v Íránu se přenáší na další země. Kurdové se bojí o svůj sud
před 10 hodinami
Sněmovna začala rozhodovat o vydání Babiše a Okamury ke stíhání
před 11 hodinami
Izraelská armáda opět udeřila v Íránu a Libanonu. Íránská armáda vyslala na Izrael rakety
před 12 hodinami
Počasí bude v příštím týdnu stabilní. Ranní a odpolední teploty se mají výrazně lišit
včera
Pošta od dubna mění ceník. Platby zákazníků budou vyšší
včera
Slovensko stupňuje tlak. Fico oznámil ukončení nouzových dodávek elektřiny na Ukrajinu
včera
Počasí v Česku: Uplynulá zima očima meteorologů. Možná vás překvapí, jaká byla
včera
Irák zasáhl blackout. USA vyzvaly občany k evakuaci
včera
Válka v Íránu vráží klín mezi USA a EU. Madrid se bouří proti Washingtonu, nesouhlasí ani s Merzem
Evropská unie se pevně postavila za Španělsko poté, co mu americký prezident Donald Trump pohrozil „přerušením veškerých styků“. Důvodem amerického hněvu je kritika Madridu vůči probíhající válce v Íránu. Eurokomisař pro vnitřní trh Stéphane Séjourné v Bruselu prohlásil, že jakákoli hrozba namířená proti členskému státu je z definice hrozbou proti celé EU.
Zdroj: Libor Novák