Bayreuth (Německo) - Překvapivou možnou spojitost mezi zemřelým neonacistou Uwe Böhnhardtem a případem 15 let pohřešované Peggy Knoblochové odhalili němečtí kriminalisté. Na místě nálezu pozůstatků dívky objevili vyšetřovatelé i stopy Böhnhardtovy DNA. Oznámila to dnes policie a prokuratura, informovala agentura DPA. Osud Knoblochové je dosud obestřen otazníky, za její vraždu byl původně odsouzen jiný později propuštěný muž. Böhnhardt patřil k pravicovým extremistům podezřelým mimo jiné z několika vražd drobných podnikatelů tureckého původu.
Němečtí vyšetřovatelé našli u pozůstatků dlouho pohřešované Peggy Knoblochové lidskou DNA. Nepatřila ale muži, kterého v roce 2004 za vraždu dívky poslali na psychiatrickou léčebnu, ale nechvalně proslulému mrtvému neonacistovi Uwe Böhnhardtovi.Kriminalisté doufali, že lidská DNA nalezená u ostatků mrtvé dívenky, vnese trochu světla do velmi zamotaného případu. Teď jsou však vyšetřovatelé zmateni ještě více. Laboratorní výsledky poukázaly na překvapivou možnou spojitost se zemřelým neonacistou Uwe Böhnhardtem. O nálezu jeho DNA informovala v pátek policie a prokuratura.
Tehdy devítiletá Peggy Knoblochová z německého městečka Lichtenberg zmizela 7. května 2001. Ztratila se po cestě do školy, rojily se spekulace, že Peggy mohla být zavlečena do prostředí dětské prostituce. Dlouhá léta se nemohla najít, média jí začala přezdívat "německá Maddie".
Tělo dívenky našel nedaleko jejího domova náhodný houbař až letos v červnu. Krátce poté se našla i lidská DNA. Vyšetřovatelé už dříve obvinili z vraždy Peggy duševně nemocného Ulviho Kulaca, kterého se smrtí spojovaly nepřímé důkazy. Byl odsouzen k doživotnímu pobytu v psychiatrické léčebně. Nového procesu se dočkal až po deseti letech. Poté byl obvinění zproštěn a propuštěn.
Jak ukázalo vyšetřování, DNA patřila členovi neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí (NSU), která už má na svém kontě deset vražd, dva bombové útoky a 15 bankovních přepadení. Böhnhardt spáchal sebevraždu v roce 2011 společně se svým komplicem Mundlosem. Jejich spolupachatelka stojí nyní před soudem.
Související
Na válku jsme připraveni. Pokud Rusko napadne NATO, zničíme ho, varuje šéf Luftwaffe
Projekt společné evropské stíhačky se rozpadl. Německo zvažuje tři nové scénáře, Francie chce pokračovat sama
Německo , Peggy Knoblochová , Uwe Böhnhardt (zemřelý neonacista)
Aktuálně se děje
včera
Evropa vyzvala Trumpa, aby uspořádal setkání Zelenského s Putinem
včera
Americká rozvědka: Írán získal schopnost kdykoli zablokovat Hormuzský průliv
včera
Ruská válečná loď vystřelila v Lamanšském průlivu směrem k britské jachtě
včera
Ebola v Kongu je smrtící. Zdravotníci oslavují každého vyléčeného pacienta
včera
FBI zmařila atentát na Trumpa. Útočníci měli vtrhnout do Bílého domu
včera
Lodě se ani po uzavření míru do Hormuzského průlivu neženou
včera
Zelenskyj: Rusko si najde způsob, jak cestu Ukrajiny do EU zablokovat
včera
Trump se setkal se Zelenským. Rusko mělo přistoupit na dohodu o ukončení konfliktu, řekl
včera
Nový podvod cílí na řidiče. Ministerstvo radí, aby si lidé dávali pozor
včera
Tragédie v USA. Havaroval bombardér B-52, všichni lidé na palubě zemřeli
včera
Autobus na jihu Čech narazil do viaduktu. Mezi cestujícími jsou zranění
včera
Babiš zhodnotil půlrok vlády. Nechtěli jsme dobu hájení, prohlásil
včera
V Chorvatsku vyprostili tělo čtvrté oběti nedělní tragické nehody
včera
Feriho zřejmě čeká další soud. Žalobkyně se s rozhodnutím nespokojila
včera
Trump možná zveřejní dohodu s Íránem před podpisem, naznačil Vance
včera
Počasí bude o víkendu v Česku tropické, teploty dosáhnou až 35 stupňů
15. června 2026 21:01
Netanjahu příměří nepodpořil. Izrael se chystá na další boje
15. června 2026 19:40
Podepsali jsme dohodu o ukončení války, lodě už proplouvají Hormuzským průlivem, oznámil Trump
15. června 2026 18:24
Pracovníci České televize a Českého rozhlasu vstoupí do stávky
15. června 2026 17:10
Likvidační, zní z ČRo. Chudárek nastínil, kde bude ČT muset škrtat
Schválení vládního návrhu na změnu financování veřejnoprávních médií vyvolalo ostrou reakci ze strany jejich vedení. Generální ředitel České televize Hynek Chudárek i šéf Českého rozhlasu René Zavoral shodně varují, že pokud nová legislativa projde parlamentem, obě instituce se nevyhnou masivnímu propouštění. Podle prvních odhadů by mohlo o práci přijít celkově 450 až 700 zaměstnanců, přičemž obě klíčová média by kvůli zrušení koncesionářských poplatků přišla zhruba o patnáct procent svých dosavadních příjmů.
Zdroj: Libor Novák