Berlín - Průzkum televize ARD a deníku Die Welt ukázal, že se německá policie těší největší důvěře za dvacet let - věří jí 88 procent obyvatel. Po útoku na vánoční trh v Berlíně je ovšem nahlodaná důvěra v tajné služby, kterým věří jen 36 procent občanů. Přesně polovina Němců má za to, že přistěhovalectví zemi přináší spíše nevýhody.
Bezpečně se podle něj v zemi cítí zhruba tři čtvrtiny lidí (73 procent). Pocit bezpečí mají přívrženci všech politických stran s výjimkou Alternativy pro Německo (AfD), kde se dvě třetiny voličů necítí bezpečně. Nejbezpečněji se naopak cítí voliči Levice (96 procent).
Většina obyvatel spolkové republiky (57 procent) je také přesvědčena, že země je dobře chráněná proti teroristickým útokům.
Psali jsme: Proč na Silvestra přijelo do Kolína tolik Afričanů? Policie má v plánu vše vyšetřitNedůvěru v tajné služby vyjádřilo 54 procent z více než tisícovky dotázaných. O poznání větší důvěře než tajné služby se vedle policie těší i spolková vláda (54 procent).
Za témata, kterými by se letos měli němečtí politici zabývat nejvíce, považují Němci migraci (40 procent), vnitřní bezpečnost (11 procent) a sociální politiku (sedm procent).
Dvě třetiny Němců (67 procent) jsou přesvědčeny, že letošní volební kampaň bude agresivní, a 86 procent se obává, že v kampani budou hrát větší roli nálady a emoce než fakta.
Související
Němci či Finové jdou příkladem. Evropa se připravuje na konflikt vysoké intenzity, může přijít kdykoliv
Německo: Rusko stojí za kybernetickým útokem proti kontrole letového provozu, snažilo se i ovlivnit volby
Aktuálně se děje
před 45 minutami
OBRAZEM: Brněnské Vánoce. Pravá atmosféra panuje i v jihomoravské metropoli
před 1 hodinou
Zeman promluví k lidem ještě před Pavlem. S Babišem se televize nedohodly
před 2 hodinami
Rodinná tragédie při letecké nehodě v USA. Zemřel slavný závodník i s dětmi
před 3 hodinami
Metro opět staví ve všech stanicích na lince C. Pankrác po rekonstrukci opět funguje
před 4 hodinami
Astronauti se vrátí na Měsíc, nařídil Trump. Připustil možnost války s Venezuelou
před 4 hodinami
Putin: Pokud budete respektovat Rusko, nové války nebudou. Jestli Ukrajina uspořádá volby, zastavíme palbu
před 5 hodinami
Noční summit ukázal tvrdou pravdu: Evropa chce Ukrajinu zachránit, ale není ochotna za to platit
před 6 hodinami
V utajené továrně vyrábí Ukrajina ničivou střelu. Flamingo má konkurovat americkému Tomahawku
před 7 hodinami
Rusko nemá v úmyslu zaútočit na Evropu, za stupňování napětí může NATO, prohlásil Putin
před 8 hodinami
Putin pochválil Trumpa. Jeho snahu o ukončení války označil za upřímnou
před 8 hodinami
Půjčka Ukrajině tříští lídry. Macron a Sánchez se radují, Orbán varuje před uvrhnutím Evropy do války
před 9 hodinami
My chceme mír, Ukrajina ne, prohlásil Putin. Bude ale možný jen za našich podmínek, dodal
před 10 hodinami
Chraňte svou firmu efektivně: Antivirový program dnes již nestačí
před 10 hodinami
Na půjčce Ukrajině se podílet nebudeme, honosí se Babiš. Zrádce Evropy táhne Česko na východ, reagují politici
před 11 hodinami
Odchod ze summitu bez dohody by pro EU znamenal katastrofu, přiznal De Wever
před 12 hodinami
Dohodnuto. EU půjčí Ukrajině 90 miliard eur. Putin musí pochopit, že se mu válka nevyplatí, vzkázal Merz
před 13 hodinami
Víkendové počasí změnu nepřinese, vyplývá z předpovědi
včera
Princ Andrew unikl dalšímu policejnímu vyšetřování. Není prý důvod ho obnovit
včera
Polskem otřásla vražda mezi dětmi. Školačku ubodala jiná dívka
včera
Rozbili nám letadlo, přiznal Fico. Pak podpořil srbské ambice na členství v EU
Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) přiznal, že letadlo, kterým odcestoval do Bruselu, utrpělo takové poškození, že nebylo schopné dalšího letu. Ficovi se nic nestalo, mohl tak opět přistoupit ke kritice unijní politiky. Tentokrát se zastal Srbska.
Zdroj: Jan Hrabě