Tornaľa - V nástroj smrti se změnil kamion, který na Slovensku narazil do třech osobních aut. Ta proletěla zastávkou a smetla dav lidí. Na místě panuje chaos, zasahují tam hasiči a záchranáři. Nehodu nepřežila nejméně jedna osoba
Na tragickou nehodu upozornila televize Markíza. Podle ní na místě operují hasiči a záchranáři, kteří odváží do nemocnice těžce zraněné lidi. Při nehodě zemřel jeden člověk, mezi zraněnými jsou podle médií i děti.
Nehoda se stala ve městě Tornaľa v revúckém okrese. Kamion vrazil do osobních aut, která následně projela lidmi čekajícími na zastávce.
Policie se nedomnívá, že by šlo o útok, ale spíše o tragickou nehodu. "Řidiči kamionu s revúckou poznávací značkou se udělalo nevolno," řekla televizi banskobystrická policejní mluvčí Petra Kováčiková.
"Na místě byly tři posádky záchranné zdravotní služby. Jedna osoba utrpěla mnohočetná poranění. Navzdory snaze záchranářů zraněním na místě podlehla. Další tři osoby utrpěly zranění hlavy, hrudníku a ramene. Posádka záchranné služby je transportovala do nemocnic v Rimavské Sobotě a Revúcej," uvedl pro tvnoviny.sk mluvčí Operačního střediska záchranné zdravotní služby Boris Chmel.
V blízkosti zastávky se nachází Základní škola Ference Kazincyho. Ředitelka školy Katarína Nagyová ale uvedla, že v době nehody se na zastávce nenacházeli žádní žáci.
Související
První kontroverzní cesta: Okamura jede za Ficem, bere s sebou Turka s Macinkou, opozice chybí
Křídou proti práskačství. Fico a spol. se na Slovensku se bojí o moc
Slovensko , Nehody kamiónů , Nehody aut
Aktuálně se děje
před 23 minutami
MAAE: Kryt v Černobylu po zásahu dronem neblokuje únik radiace
před 1 hodinou
USA hlásí pokrok v jednáních s Ukrajinou o plánu na ukončení války
před 2 hodinami
Provokace Kremlu se zvyšují. Švédské námořnictvo hlásí nárůst aktivity ruských ponorek
před 3 hodinami
Příměří se rozpadá. Pákistán a Afghánistán spolu na hranicích bojují, civilisté prchají
před 5 hodinami
Podzim v prosinci. Meteorologové přinesli předpověď na příští týden
před 9 hodinami
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
včera
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
včera
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
Summit ruského prezidenta Vladimira Putina a indického premiéra Narendry Modiho v Novém Dillí přinesl další posílení bilaterálních vztahů v oblastech obrany, energetiky a technologií. Putin po jednáních, která se konala v pátek, potvrdil, že Rusko je připraveno pokračovat v nepřerušovaných dodávkách paliv pro Indii, což Moskvě zajišťuje důležitý trh v době západních sankcí.
Zdroj: Libor Novák