Bratislava - Slovenské ministerstvo práce a sociálních věcí vyplatilo pozůstalým po obětech srpnového masakru v bratislavské Devínské Nové Vsi, při kterém bývalý voják zabil sedm lidí, odškodné 300 eur (7 500 korun). Informuje o tom v pátek webový portál slovenského Nový Čas.
Nový Čas označil tuto částku za "směšnou". Podobně se vyjádřili příbuzní zastřelených.
„Tři stovky eur za život člověka, když tam zemřelo tolik lidí, to je katastrofa!“ rozhořčila se Mária Slezáková, sestra jednoho ze sedmi zastřelených.
Vláda přitom pozůstalým, kteří jsou přímými příbuznými obětí, přiznala odškodné ve výši 830 eur (20 760 korun).
Ministerstvo práce a sociálních věcí se hájí tím, že příbuzní obětí pomateného střelce Ľubomíra Harmana už od bratislavské Devínské Nové Vsi dostali příspěvek na pohřeb. Proto jim ministerstvo vyplatilo nižší odškodné.
Slezáková i Jozef Putik, bratr další oběti, tvrdí, že od města dostali na pohřeb příspěvek 500 eur. Celkem tedy získali 800 eur.
Vláda přiznala odškodnění i zraněným. Z třinácti o něj požádali jen dva. Dvacetiletý muž, kterého střelec zasáhl, dostal od státu 500 eur.
Ľubomír Harman počátkem září v Devínské Nové Vsi zastřelil sedm lidí a 15 dalších postřelil. Když ho policisté obklíčili, spáchal sebevraždu.
Policie ještě neukončila vyšetřování případu. Čeká na výsledky expertíz.
Související
Světový řád se rozpadl, tvrdí slovenský premiér Fico
Babiš odhalil plány na příští týden. Pojede i na jednání koalice ochotných
Aktuálně se děje
před 2 hodinami
Rusové zaútočili u ukrajinského pobřeží na dvě zahraniční lodě
před 3 hodinami
Rozhodnuto. Posádka ISS se poprvé v historii kvůli zdravotním problémům vrací na Zemi
před 4 hodinami
Mrtvých v Íránu je už 650. Chameneí slaví vítězství nad nepřáteli
před 5 hodinami
Z nitra EU přichází důrazné varování: Pokud Trump silou převezme Grónsko, bude to definitivní konec
před 6 hodinami
Grónsko brání dvě psí spřežení, vysmívá se Trump. Pořádně se plete
před 7 hodinami
NATO v reakci na zvyšující se aktivitu Ruska a Číny v polárních oblastech řeší bezpečnost v Arktidě
před 8 hodinami
Jsme připraveni na válku, odpovíme drtivou silou, vzkazuje Írán Trumpovi
před 9 hodinami
Turek na ministerstvu usedne. Stal se vládním zmocněncem pro Green Deal
před 10 hodinami
Le Penová bojuje o kandidaturu. Soud rozhodne, jestli se může stát prezidentkou
před 10 hodinami
Předpověď počasí se naplní. Meteorologové varují před ledovkou, bude silná
před 11 hodinami
Motoristé řeší, kam s Turkem. Možná pro něj našli místo
před 12 hodinami
Vězněn bez soudu, mučen od CIA. Údajný terorista dostal tučné odškodné, na svobodu ho přesto nepustili
před 13 hodinami
Kuba jako další Trumpův cíl? Pohrozil jí kompletním zastavením dodávek ropy
před 13 hodinami
Britové vyvinou pro Ukrajinu balistickou střelu. Nightfall bude zasahovat cíle hluboko v Rusku
před 14 hodinami
Vojenský zásah není jedinou možností. Jaké kroky USA zvažují v Íránu?
před 15 hodinami
Protesty v Íránu mají stovky mrtvých, Trump zvažuje vojenský zásah
před 16 hodinami
OBRAZEM: Pohádková Praha pod sněhem. Východ slunce, běžky na Karlově mostě i bruslení ve Stromovce
před 16 hodinami
Předpověď slibuje teplejší zimní počasí i problémy kvůli ledovce
včera
Loučil se i Biden. V USA pohřbili předčasně zesnulou vnučku Kennedyho
včera
Trenérské změny v Anglii. Rudí ďáblové skoncovali s Amorimem, do Chelsea jde kouč z Francie
Po londýnské Chelsea se krátce po Novém roce rozhodli rozloučit se svým trenérem i v Manchesteru United. Tam se o budoucnosti portugalského stratéga Rúbena Amorima hovořilo už dlouhou dobu, nakonec klubové vedení sáhlo ke krajnímu řešení až po více než roce od doby, kdy se Amorim objevil na lavičce poprvé. Nadále tak v klubu pokračuje hledání ideálního nástupce, který by dokázal navázat na legendárního Sira Alexe Fergusona. Během prvního pracovního týdne nového roku pak přišla i zpráva o novém trenérovi Chelsea. Tím se podle předpokladů stal dosavadní kouč francouzského Štrasburku Angličan Liam Rosenior.
Zdroj: David Holub