Paříž - V Paříži podle policie došlo minulý týden k vraždě s antisemitským podtextem, předběžně byly obviněny dvě osoby. Francouzská vláda tento měsíc představila plán účinnějšího boje proti rasismu a antisemitismu.
Mireille Knollová (85) byla několikrát pobodána a její byt byl zapálen, informovala dnes agentura AP. Podezřelí jsou ve vazbě.
Rada židovských institucí ve Francii (Crif) sdělila, že Knollová byla zavražděna minulý týden v 11. okrsku na východě francouzské metropole. Údajně unikla deportaci na pařížský Zimní velodrom, která v červenci roku 1942 předcházela další deportaci tisícovek Židů do vyhlazovacích táborů.
Ve středu se má v Paříži uskutečnit tichý pochod za Knollovou. Francouzský prezident Emmanuel Macron její vraždu na twitteru označil za "strašlivý zločin".
Celkový počet rasistických, antisemitských, protimuslimských a protikřesťanských činů - většinou pohrůžek - ve Francii sice loni ve srovnání s předchozím rokem poklesl, ale počet antisemitských násilných činů vzrostl o 26 procent. Počet případů poničení židovských posvátných míst a hřbitovů vzrostl o 22 procent.
Související
Francie čelí po vlně veder další krizi. Márnice jsou přeplněné
Z Paříže do Berlína nově za 8 hodin. Bude spuštěna nová linka superrychlého vlaku
Paříž , Vražda , Antisemitismus , Francie
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Trump se v Íránu spletl. Nové vedení jmenované Chámeneím prosazuje agresivní přístup
před 2 hodinami
Počet mrtvých v Kolumbii překročil 200. Pohřešují se tisíce lidí
před 2 hodinami
Libanon jako první arabský stát zrušil trest smrti. Zavádí těžké doživotní nucené práce
před 3 hodinami
Orbánova pravá ruka skončila. Novým maďarským prezidentem bude András Baka
před 4 hodinami
Trumpa kvůli hrozbě atentátu odvezli v kontejneru na jídlo
před 4 hodinami
Česká televize představila náhradu za Moravce. Zveřejnila podzimní program
před 5 hodinami
Zelenskyj: Rusko při nejnovější vlně nočních útoků použilo balistické rakety ze Severní Koreje
před 6 hodinami
Přes 130 mrtvých a 500 zraněných. Kolumbie svádí závod s časem, pod troskami zůstávají další lidé
před 7 hodinami
Evropa shání rakety Patriot kde se dá. Ukrajina jich za týden vystřelí víc, než kolik dostane za měsíc
před 8 hodinami
Svržený syrský prezident Bašár Asad byl odsouzen k trestu smrti
před 9 hodinami
Trumpova sít Truth Social prodělává stamiliony. Nový nástroj slibující přednostní informace čelí kritice
před 9 hodinami
Trump si zahrává se zdravím. Doporučil snížit očkování, místo studie se odkázal na názory okolí
před 10 hodinami
13 mrtvých a přes 70 zraněných. Ukrajina podnikla nejničivější útok na Rusko za poslední roky
před 11 hodinami
Vyčistili jsme Hormuzský průliv od min, je plně pod kontrolou USA, tvrdí Trump
před 12 hodinami
Počasí bude tropické do konce prázdnin, déšť se objeví jen výjimečně
včera
Kolumbie vyhlásila stav národní katastrofy. Počet mrtvých po zemětřesení dál prudce stoupá
včera
Francie zavádí kvůli vedru krizový stav. Domácnostem omezuje spotřebu vody
včera
Rusko přitvrzuje. Útoky raketami jsou stále častější, Moskva polevit nehodlá
včera
Kolumbii zasáhlo silné zemětřesení. Mrtvých jsou nejméně desítky
včera
V Bulharsku vybuchl sklad munice. Exploze byla vidět na kilometry daleko
V bulharském vojenském závodě nedaleko obce Belica v obštině Trjavna došlo v pondělí k mohutnému výbuchu, který následně způsobil rozsáhlý požár v místním skladu munice. Podle dostupných informací plameny vyšlehly poté, co přímo v areálu vzplanul nákladní automobil. Hořící vozidlo následně zažehlo uložený vojenský materiál, což vedlo k sérii navazujících sekundárních explozí, které se z místa ozývaly i v dalších hodinách.
Zdroj: Libor Novák