Hamburk - Na nástupišti městské dráhy v Hamburku dnes třiatřicetiletý muž z Nigeru ubodal svou bývalou 34letou ženu a roční dcerku. Učinil tak přímo před zraky cestujících. Německo v poslední době zažilo šok z několika násilných činů spáchaných nožem. Například v Hamburku loni v říjnu Pákistánec ubodal svou dvouletou dceru.
Matka, podle policejních údajů Němka, podlehla svým zraněním v nemocnici. Podezřelý byl zadržen a soudce má v pátek rozhodnout o vazbě, informovala agentura DPA.Hrůzný čin, jehož okolnosti jsou nejasné, se stal na stanici Jungfernstieg v centru severoněmeckého přístavního města.
Muž oběti bodal "velmi cíleně a velmi rozsáhle", řekl mluvčí policie Timo Zill. Na místo po činu přijelo mnoho policistů a hasičů. Vyslán byl i vrtulník záchranářů. Okolí bylo uzavřeno, což si vyžádalo i omezení v dopravě.
Útočník podle policie sám zavolal na tísňové telefonní číslo, policie volání přijala kolem 10:50 SELČ. Vyšetřovatelé předpokládají, že za krveprolitím je vztahový problém. "Mnoho detailů je nám momentálně zcela nejasných," připustil však Zill. Podle něj ale existuje mnoho očitých svědků, kteří jsou vyslýcháni. Policie chce vyhodnotit i záběry z kamer.
Podobný čin se nestal poprvé. V Kielu se zpovídá u soudu 40letý Turek, který na ulici údajně ubodal svou 34letou manželku před zraky jednoho z jejich dětí. Ve Freiburgu stanul před soudem 53letý muž alžírského původu, protože loni v červenci u pozemních garáží v městečku Teningen údajně ubodal kuchyňským nožem svou bývalou přítelkyni a jejich společného syna.
Související
Bratrství je silné slovo, ale slabý kompas. Babiš si rozumí s Ficem a Orbánem, důležitější jsou Němci
Němci či Finové jdou příkladem. Evropa se připravuje na konflikt vysoké intenzity, může přijít kdykoliv
Aktuálně se děje
před 12 minutami
Pavel popřál Babišově vládě úspěch, ale také ji varoval
před 1 hodinou
Babiš slíbil, že vláda bude řešit problémy lidí. Mír označil za povinnost vůči dětem
Aktualizováno před 2 hodinami
Tragédie při oslavách ve Švýcarsku. Desítky lidí nepřežily požár v baru
před 2 hodinami
Zemřel známý herec Pavel Nečas
před 3 hodinami
Rusové ukázali mapu údajného útoku na Putina. Trump udělal překvapivou věc
před 3 hodinami
Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění
před 4 hodinami
Zelenskyj v novoroční řeči mluvil o mírové dohodě. Putin věří v ruský triumf
před 6 hodinami
Výhled počasí na leden. Meteorologové nastínili, jak v Česku bude
včera
Bartoška, Duka, Drábová. Česko letos přišlo o výrazné osobnosti
včera
Silvestrovský požár. Hasiči bojují s plameny, které zachvátily bývalý hotel Rabyně
včera
Sníh na Silvestra komplikuje dopravu v Česku. Platí výstraha
včera
Novinky v pražské MHD. Od Nového roku platí změny v přepravních podmínkách
včera
Rok nestability. Voliči ANO, SPD a Motoristů se dočkají nepříjemného vystřízlivění
včera
Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina
včera
Spanilá jízda skončila v příkopu. Opilý muž ukradl autobus, policie už ho obvinila
včera
Izrael stanovil nová pravidla pro humanitární organizace. Některé skončí
včera
Počasí aktuálně: Meteorologové upřesnili varování kvůli sněhu a větru
včera
Prokletí Kennedyových trvá. Vnučka prezidenta podlehla vážné nemoci
včera
Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu
včera
Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví
Česko se připravuje na silvestrovské a novoroční oslavy. Ve střehu jsou samozřejmě i policisté, kteří již zahájili příslušná bezpečnostní opatření. Policie nicméně nemá informace o jakékoliv konkrétní hrozbě. Strážci zákona zároveň vyzvali řidiče k obezřetnosti na silnicích.
Zdroj: Jan Hrabě