Osmnáctiměsíční podmínku uložil dnes francouzský soud dvojici známých rapperů, kteří na počátku srpna spustili rvačku v odletové hale pařížského letiště Orly. Jednačtyřicetiletému Boobovi a o tři roky mladšímu Kaarisovi hrozilo původně až několikaleté vězení, informovala agentura AFP.
Znepřátelení rappeři Booba a Kaaris se do sebe pustili na počátku srpna v odletové hale pařížského letiště. Záhy se do rvačky zapojili i členové jejich doprovodu. Při několikaminutové hromadné šarvátce ohrožovali ostatní cestující a ničili vybavení obchodu v bezcelní zóně. Padaly rány pěstí i kopance a vzduchem létaly lahvičky s parfémy. Několik lidí utrpělo zranění a letiště muselo odložit několik letů.
Kromě podmínečného trestu vězení uložil soud dnes každému z rapperů také pokutu ve výši 50.000 eur (1,3 milionu korun). Devět členů jejich doprovodu dostalo různé tresty až do výše jednoho roku podmíněně.
Booba, který prodal několik milionů nahrávek a patří k nejprodávanějším francouzským hudebníkům, s Kaarisem ještě před pěti lety profesionálně spolupracoval, poté se však jejich cesty rozešly a hudebníci si často na internetu vzájemně provokují a slovně napadají. Bezprostřední příčina šarvátky na letišti ale není známa.
Související
Z Paříže do Berlína nově za 8 hodin. Bude spuštěna nová linka superrychlého vlaku
Letní olympiáda v Paříži je minulostí. Na příští v Los Angeles zval i Tom Cruise
Paříž , letiště Orly (Paříž) , Francie , Násilí
Aktuálně se děje
před 3 minutami
Fico dal Zelenskému ultimátum. Jde o dodávky elektřiny i ropy
Aktualizováno před 52 minutami
Češi se znovu sešli na podporu Ukrajiny. Je to i naše válka, prohlásil Pavel
před 1 hodinou
Trump po rozhodnutí soudu zvyšuje globální cla
před 2 hodinami
Smutný konec příběhu malého Itala. Po nepovedené transplantaci zemřel
před 3 hodinami
Voborníková "zachránila" český biatlon. V hromadném závodě získala bronz
před 3 hodinami
Slovensko zasáhlo poměrně silné zemětřesení
před 4 hodinami
Curleři zakončili olympiádu výhrou nad Švédy, sdruženáři osmí. Hokejistky si rozdělily medaile
před 5 hodinami
Jakému clu teď bude podléhat Česko? U vývozu z EU může klesnout i vzrůst, rozhodne Trump
před 6 hodinami
Olympijský Milán uvidí očekávané zámořské hokejové finále. Slováci budou obhajovat bronz
před 7 hodinami
Počasí se mění. Hrozí ledovka a povodně, varují meteorologové
před 7 hodinami
Rychlobruslař Jílek byl na patnáctistovce tentokrát daleko za nejlepšími
před 7 hodinami
Tragédie na českých horách. Lyžařka nepřežila srážku v Harrachově
před 8 hodinami
Zemřel seriálový herec Eric Dane. Hvězda Chirurgů podlehla nemoci ALS
před 9 hodinami
ANO by vyhrálo sněmovní volby. Motoristům už šlape na paty hejtman Kuba
před 9 hodinami
Krčmář ve svém posledním olympijském závodě senzačně bojoval o medaili. Masák ovládl Nor
před 10 hodinami
Britové chtějí zařídit, aby se Andrew za žádných okolností nestal králem
před 10 hodinami
Shiffrinová prolomila olympijské prokletí, Klaebo získal desáté zlato. Curleři zapsali druhou výzvou
před 12 hodinami
Počasí: Mrazy končí, jaro se blíží. Příští týden se citelně oteplí
včera
Co v praxi změní soudní rozhodnutí o zrušení cel? Návrat do normálu se ani zdaleka nekoná
včera
Slováci mohou po Pekingu získat další olympijskou hokejovou medaili. Poperou se o ni i USA a Finsko
Olympijský hokejový turnaj mužů dospěl do semifinálové fáze. V ní se kromě Kanaďanů, kteří přešli ve čtvrtfinále přes českou reprezentaci, představí i Američané, Finové a Slováci. Zatímco Američané přešli přes Švédy, které porazili 2:1 v prodloužení, extra čas rozhodl i čtvrtfinálový duel Švýcarů s Finy, kterým se povedlo nakonec z 0:2 otočit na 3:2 dokázali tak, že i v hokeji existuje tzv. „Csaplárova past“. Nejjednodušší cestu do semifinále měli Slováci, kteří i v této fázi turnaje pokračují ve svém výtečném hokeji a vcelku jasně tak přehráli Němce 6:2. Nadále tak tedy mohou po bronzovém Pekingu snít o své druhé hokejové olympijské medaili v řadě.
Zdroj: David Holub