Ve španělské Córdobě byla utracena slonice Flavia, označovaná za nejsmutnějšího slona na světě. V zoo andaluského města žila 43 let o samotě, informoval o smutném příběhu se smutným koncem britský list The Independent.
Flavia sloužila v córdobské zoologické zahradě, kde žila od svých tří let, jako ukázka slona indického. Její úmrtí z minulého týdne zoo oznámila "s velkým zármutkem". Její zdravotní stav se během posledního půlroku zhoršoval.
? #Flavia #SaddestElephant in #Spain: Chained in #solitaryconfinement for 43 years then euthanized. WHY?!? #FreeTheElephants #FreeTheWhales @blackfishmovie @ElephantCrisis @PETA @HumaneSociety @Sia @Alyssa_Milano @SarahMcLachlan @PartidoPACMA @ZooCordoba https://t.co/wBDio3Z3vq
— MadMaxTheLab (@MadMaxTheLab) 6. března 2019
Slonice údajně trpěla i depresemi a zoo ji chtěla ve spolupráci s organizací proti týrání zvířat PACMA přemístit na jiné místo, kde by se její pocit pohody mohl zlepšit. Organizace ale konstatovala, že Flavia žila příliš dlouho v zajetí a osamění a odmítala společnost jiných slonů.
Amparo Pernichi, radní odpovědný za otázky životního prostředí, řekl na tiskové konferenci, že Flavia už nedokázala stát na vlastních nohou a byla utracena. Slonici označil za "ikonu" města a dodal, že její smrt je zvlášť smutná pro ty, kteří se o ni po celý její život starali a pečovali o ni v jejích posledních chvílích.
PACMA córdobskou zoologickou zahradu vyzvala, aby nepřijímala žádná další zvířata, a ta, která už žijí v tamním zajetí, nemají být rozmnožována. "Celé ty roky byla sama a v zajetí zoo Córdoba," upozornila šéfka PACMA Silvia Barquerová. "Doufáme, že žádné zvíře tím nebude muset opět projít," dodala Barquerová.
Sloni jsou podobně jako lidé společenští tvorové a je o nich známo, že si vytvářejí silná pouta. Ve volné přírodě se dožívají až 70 let.
Související
Sánchez pod palbou kritiky: Španělsko se vyhýbá obranným závazkům NATO i podpoře Ukrajiny
Trump navrhl vyloučení Španělska z NATO
Aktuálně se děje
před 3 minutami
Nestandardní krok, říká Babiš o fondu. Převádí do něj pouze Agrofert
před 1 hodinou
Předpověď počasí do víkendu. Připravte se na sníh i silný vítr
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
včera
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
včera
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
včera
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
včera
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
včera
PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno
včera
Francie se s Bardotovou rozloučí příští týden. Pohřeb bude v Saint-Tropez
včera
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
včera
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
včera
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
včera
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
29. prosince 2025 21:33
USA provedly úder na pozemní cíl přímo ve Venezuele, potvrdil Trump
29. prosince 2025 20:24
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
Nové křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou, které mělo ukončit týdny krvavých střetů, čelí vážné hrozbě jen několik desítek hodin po svém uzavření. Thajská armáda v pondělí oficiálně obvinila sousední zemi z porušení dohody, která vstoupila v platnost v sobotu v poledne. Podle thajských úřadů bylo v neděli v noci zaznamenáno více než 250 bezpilotních letounů (UAV), které přiletěly z kambodžské strany hranice.
Zdroj: Libor Novák