U řeckého ostrova Lesbos se převrátila loď s migranty. Utopilo se nejméně sedm lidí - dvě děti, čtyři ženy a jeden muž, infomovala agentura Reuters s odvoláním na řeckou pobřežní stráž. Záchranáři zachránili z převrácené lodi 57 lidí, které odvezli na ostrov Lesbos. Zatím není jasné, kolik lidí bylo na palubě.
Záchranná operace pokračuje. Oblast pročesává helikoptéra a plavidla pobřežní stráže, dobrovolnické záchranné organizace a Evropské agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex).
Od počátku roku se z tureckého pobřeží u Egejského moře na řecké ostrovy podle OSN dostalo 9700 lidí. Loni při pokusu překonat unijní hranice touto migrační trasou zemřelo, anebo se stále pohřešuje 174 lidí. Tábory pro migranty na řeckých ostrovech Samos a Lesbos jsou přeplněné. V Řecku nyní žije 70.000 uprchlíků, převážně ze Sýrie, napsala agentura AFP.
Na vrcholu migrační krize v letech 2015 a 2016 se do Řecka z Turecka dostal více než milion migrantů. V roce 2016 se EU s Ankarou dohodly, že Turecko bude svou hranici bedlivě střežit výměnou za finanční pomoc. Počet lidí volících tuto migrační trasu sice výrazně poklesl, ale přesto se po ní týden co týden vydají stovky lidí, napsala agentura AP.
Související
Evropští ministři budou řešit, co s odmítnutými žadateli o azyl
Plány na deportaci migrantů dostávají jasné obrysy. Evropské státy pracují na zřízení prvních center
Aktuálně se děje
před 48 minutami
Rusko vydalo nový žebříček nepřátelských vlád. Na prvním místě je Německo, umístilo se i Česko
před 1 hodinou
Trump je frustrovaný. Zvažuje obnovení úderů proti Íránu
před 2 hodinami
Policie dopadla zloděje lebky svaté Zdislavy. Vzácnou relikvii zalil do betonu
před 3 hodinami
Trump změnil světový řád. Evropa poprvé v historii zůstala úplně sama, varuje Draghi
před 3 hodinami
Víkendové počasí přinese potíže. Moravu a Slezsko zasáhne vydatný déšť
před 4 hodinami
Zelenskyj miluje drogy, prohlašuje Ficův ministr. Z Kyjeva přišla obratem reakce
před 4 hodinami
Kuba se pod náporem americké blokády hroutí. Ředitel CIA přijel nabídnout řešení
před 5 hodinami
Trump pobouřil Američany. Finanční problémy obyčejných lidí ho nezajímají
před 6 hodinami
U dánských břehů našli mrtvou velrybu. Může jít o Timmyho
před 7 hodinami
Trump odletěl z Číny. Ostře sledovaná cesta žádný průlom nepřinesla
před 8 hodinami
El Niño ovlivní i počasí v Evropě, předpokládají meteorologové
včera
Princezna Kate září na návštěvě Itálie. Poradce vysvětlil, čím je důležitá
včera
Policie zadržela podezřelého z krádeže lebky svaté Zdislavy. Plán prý nedokončil
včera
Zelenského dlouholetý spolupracovník Jermak míří do vazby
včera
Slavia typicky českým přehlížením vrazila fotbalu dýku do zad. A ani disciplinárka nepomohla
včera
Tunelbus vyjede v létě. Praha představila novinku v hromadné dopravě
včera
Mladík chtěl ukrást batoh, teď mu hrozí 10 let za mřížemi. Napadl dvě ženy
včera
Krize na Kubě se prohlubuje. Ministr přiznal zásadní problém
včera
Předpověď počasí slibuje deštivý víkend v části Česka
včera
Nové video zachycuje útěk muže podezřelého z krádeže lebky svaté Zdislavy
Policie dnes zveřejnila video, které zachycuje útěk muže podezřelého z úterní krádeže lebky svaté Zdislavy z kostela v Jablonném v Podještědí. Obrátila se také na další svědky, konkrétně na řidiče, kteří by mohli poskytnout záznamy z palubních kamer. Vyšetřování případu pokračuje.
Zdroj: Jan Hrabě