Bratislava - Slovenská policie dopadla Čecha Františka Boháčka, který se od roku 2003 skrýval. Boháček se obohatil na podvodech s lehkými topnými oleji, informuje ve čtvrtek zpravodajský portál tn.cz.
Boháčkovi známí měli za to, že už nežije, léta po něm pátral také Interpol.
Plzeňský soud Boháčka před sedmi lety odsoudil v nepřítomnosti na 12 let za mřížemi a zabavil mu veškerý majetek. Muž, který pochází z Mariánskolázeňska, v polovině 90. let pohádkově zbohatl na obchodech s lehkými topnými oleji.
Boháček byl klíčovou postavou gangu, který levný olej prodával jako motorovou naftu. Podle soudu celou činnost organizoval, měl u sebe seznam lidí, kteří se prodejem lehkého topného oleje zabývali.
Devětapadesátiletý muž unikal české spravedlnosti v sousední zemi pod falešnou identitou, žil v domě ve vsi Valaská Belá.
Podle informací tn.cz udělal však chybu – na ukradený pas českého občana se nechal hospitalizovat ve slovenské nemocnici. Účet za ošetření pak nemocnice poslala skutečnému majiteli cestovního dokladu do Česka, který vše oznámil na policii.
Muž by měl být do ČR eskortován během několika týdnů. Policie zjišťuje, zda mu na útěku někdo nepomáhal.
Boháček není jediným českým obchodníkem s lehkými topnými oleji, který pobýval na Slovensku. Před několika lety tam policie zatkla odsouzeného Vratislava Kutala. Na útěku je také stále další odsouzený za podvody s pohonnými hmotami, zlínský podnikatel Roman Vaškůj.
Související
Jsme mimořádně oslabení a ohrožení, říká Fico po unijním summitu
Slovenská policie reaguje na požár v Pardubicích
Aktuálně se děje
před 35 minutami
Kudy unikají citlivé informace z EU? Kremlu donáší německá AfD, obávají se politici
před 1 hodinou
Jurečka v televizi tvrdě kritizoval vládu. Klempíře označil za infantilního a neschopného ministra, který jen točí videa
před 3 hodinami
USA chtěly zabránit Íránu v zisku jaderné zbraně. Udělaly ale pravý opak, shodují se experti
před 4 hodinami
Největší demonstrace v historii USA? Na protestech No Kings vystoupilo proti Trumpovi osm milionů lidí
před 6 hodinami
Pentagon se připravuje na pozemní operaci v Íránu. Mohla by trvat měsíce
před 7 hodinami
Ukrajinská armáda zintenzivnila operace zaměřené na ruskou energetickou infrastrukturu
před 8 hodinami
Írán nečekal, že dokáže držet globální ekonomiku jako rukojmí. Na svůj mírový seznam přidal další položku
před 10 hodinami
Předpověď počasí na příští týden: V noci se do Česka vrátí mrazy
včera
V USA začínají mohutné protesty proti Trumpovi. Demonstruje se i v Evropě či za polárním kruhem
včera
Velrybu zaseklou na mělčině v Německu záchranáři po týdnu vysvobodili. Druhý den uvízla znovu
včera
Ulice zejí prázdnotou. Kanaďané kvůli Trumpovi masivně bojkotují americké obchody a služby
včera
Každý student se bude učit střílet. Lotyšsko kvůli Rusku zavádí povinný vojenský výcvik pro střední školy
včera
Česko zůstane bez ochrany? Trump chce členům NATO neplnícím závazky sebrat právo na aktivaci článku 5
včera
Prezident USA zvažuje přejmenování Hormuzského průlivu na Trumpův průliv
včera
Kallasová se na schůzce G7 pohádala před ostatními ministry s Rubiem
včera
Rubio se rázně pustil do Zelenského. Obvinil ho ze lži
včera
Nová varianta covidu znepokojuje odborníky. „Cikáda“ už se dostala i do Česka
včera
Dnes v noci začne platit letní čas. Ručičky se posunou o hodinu dopředu
včera
Politico: Česko je na tom ze všech států nejhůře. Na obranu dává ještě míň než Maďarsko
včera
Klíč k Hormuzskému průlivu leží na sedmi ostrovech. Pokud je americká armáda obsadí, čeká ji peklo na zemi
V souvislosti se zprávami o vyslání tisíců amerických pozemních jednotek na Blízký východ sílí dohady o jejich možném nasazení. Spekuluje se především o ovládnutí íránského ostrova Chark v severní části Perského zálivu, který představuje zásadní energetický uzel. Tento terminál zajišťuje odbavení přibližně 90 % íránského vývozu ropy, což z něj činí strategický cíl pro ochromení ekonomiky Teheránu.
Zdroj: Libor Novák