Lausanne - Sedminásobný šampion formule 1 Michael Schumacher se v pondělí probudil z kómatu. A byl převezen z nemocnice ve francouzském Grenoblu do rehabilitačního zařízení v Lausanne ve Švýcarsku. Místo, kde se nyní má Schumi léčit, působí z dálky jako betonové monstrum.
Z jednotky intenzivní péče na rehabilitační oddělení u ženevského jezera. Takovou cestu absolvoval Michael Schumacher, který se po 155 dnech probral z kómatu. Jeho nový "domov", kde má nadále probíhat dlouhá léčba, působí z dálky jako betonová pevnost.
Nikoho nepřekvapí, že fotografie nemocnice v Lausanne hned obletěly svět, protože příznivci ikony F1 chtějí vědět, kde jejich modla leží.
Manažerka Sabine Kehmová v pondělí informovala, že na informace o Schumacherově stavu je nadále vydáno embargo a zaměstnanci nesmějí lidově řečeno vyslepičit ani hlásku. "Žádáme o pochopení, že další rehabilitace bude probíhat s vyloučením veřejnosti," řekla přesně Kehmová.
Odborníci tvrdí, že i přes pondělní pozitivní zprávu rozhodně nemá Schumi vyhráno a že jeho rehabilitace může klidně trvat i tři, čtyři roky.
Psali jsme: Probudil se Michael Schumacher skutečně? Lékař Hartstein otevřeně promluvilNad celým transportem bývalého šampiona doknce lehce zapochyboval bývalý lékař formule 1 Gary Harnstein, který se prakticky od konce prosince, kdy se Schumacherovi nehoda stala, k jeho zdravotnímu stavu publikuje své komentáře a názory.
V tomto případě zapátral v paměti, ale žádný podobný přesun ve své praxi nezažil. „U pacienta s takovýmto poraněním hlavy jsem se nikdy nesetkal s tím, aby byl po pěti měsících schopen podobného transportu. Ale všechno je možná," uvedl ve svém blogu Harnstein.
Související
Novinky o Schumacherovi. Legendární pilot už prý není upoután na lůžko
Smutné zjištění o Michaelu Schumacherovi. Legenda F1 už do konce svého života nepromluví
Aktuálně se děje
před 43 minutami
Volby v Maďarsku rezonují světem. Podle Kremlu urychlí rozpad EU, v USA se mluví o prohře Trumpa
před 1 hodinou
Co má za lubem? Experti vysvětlili, proč Trump nařídil blokaci Hormuzského průlivu
před 1 hodinou
Magyar nesmí zklamat, konstatoval Babiš v gratulaci vítězi voleb
před 9 hodinami
Zelenskyj pogratuloval Magyarovi k vítězství. Chce posilovat a rozvíjet spolupráci s Maďarskem
Aktualizováno před 9 hodinami
Opoziční strana Tisza Pétera Magyara vyhrála volby v Maďarsku. Orbán přiznal porážku
včera
Nepomohlo překreslování volebních obvodů, ovládnutí médií ani Trumpova podpora. Proč Orbán prohrál?
včera
První povolební projev Magyara: Dnešek by se měl zlatým písmem zapsat do historie maďarské svobody
včera
Demokratická opozice se z pádu Orbána raduje. Česko ztratilo spojence, truchlí Macinka a ANO
včera
„Maďarské srdce dnes bije pro Evropu silněji.“ Evropa slaví konec Orbána
včera
Noc, na kterou Maďarsko nezapomene. Lidé v ulicích Budapešti oslavují pád Orbána
včera
Index: Voliči v Praze stáli hodinové fronty. Příznivci Orbána byli v menšině
včera
Z obdivovatele Orbána politickým dravcem. Kdo je pravděpodobný budoucí premiér Maďarska Péter Magyar?
včera
Sečtena čtvrtina hlasů. Volby v Maďarsku vyhrává opozice
Aktualizováno včera
Volby v Maďarsku skončily. První průzkumy ukazují na drtivé vítězství strany Tisza
včera
Jak funguje volební systém v Maďarsku? Patří k nejsložitějším na světě
včera
Volby v Maďarsku míří do finále. Účast zřejmě bude rekordní
včera
Trump nařídil americkému námořnictvu blokádu Hormuzského průlivu
včera
Orbán je jako Havel, prohlásil Turek a pustil se do Pavla. Pak se přidal i úřad Macinky
včera
Maďarsko hlásí rekordně vysokou volební účast. Podle Trumpova experta nahrává Orbánovi
včera
Zastrašování, výhrůžky, hromadný svoz voličů. U voleb v Maďarsku dochází k řadě incidentů
Nedělní parlamentní volby v Maďarsku provázejí od časných ranních hodin četná obvinění z porušování volebního zákona a pokusů o ovlivňování voličů. Jedním z nejvýraznějších incidentů je oznámení hnutí Naše vlast (Mi Hazánk), které podává stížnost pro podezření z trestného činu proti volebnímu systému. Strana tvrdí, že disponuje informacemi o organizovaném svážení voličů k urnám.
Zdroj: Libor Novák