Itálie hlásí 17 obětí nákazy, guvernér Lombardie je v karanténě

Itálie oznámila další tři úmrtí na nový koronavirus, který se od loňského prosince šíří z Číny. Počet jeho obětí v Itálii tak vzrostl na 17, informoval dnes šéf italské civilní obrany Angelo Borrelli. Podle něj je v zemi nakažených osob 650, ve středu jich přitom bylo kolem 400. Itálie je tak po Číně a Jižní Koreji nejvíce zasaženou zemí tímto novým koronavirem.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Borrelli též oznámil, že ze 650 infikovaných je jich 284 v domácí karanténě, ostatní jsou hospitalizovaní. Doma se rozhodl dobrovolně 14 dní zůstat i guvernér severoitalské Lombardie, která je největším ohniskem nákazy v zemi, ač příznaky se u něj neprojevily a testy měl negativní.

Jak Attilio Fontana napsal na facebooku, pro dobrovolnou izolaci se rozhodl poté, co jedna jeho spolupracovnice měla pozitivní test na onemocnění COVID-19 způsobované novým typem koronaviru.

"Budu se řídit instrukcemi úřadů a dva týdny se budu snažit žít v izolaci, abych především ochránil lidi, se kterými pracuji," uvedl Fontana. On i další jeho spolupracovníci podstoupili testy na koronavirus, které byly negativní. Přesto ale všichni zůstanou 14 dní v karanténě.

Ohniskem epidemie koronaviru v Evropě jsou nyní právě regiony na severu Itálie. Nejvíce nakažených je v Lombardii, poté v Benátsku a v regionu Emilia Romagna. Nákaza se však už objevila i na jihu země - na Sicílii a v regionu Marche. Tam však jde o jednotlivé případy.

Agentura APA dnes napsala, že Itálie chce omezit počet testů na koronavirus, podstupovat jej mají jen lidé s příznaky nemoci COVID-19. Civilní ochrana tak chce ulevit nemocnicím. Testy na koronavirus udělali zdravotníci v posledních dnech přibližně 10.000 lidí.

Úřady se také snaží mírnit obavy ze šíření epidemie, kvůli níž řada zemí varovala své občany před cestami na sever Itálie, zejména do Lombardie. V metropoli tohoto regionu Milánu se snaží vrátit do normálního života i tím, že radnice oznámila od příštího týden znovuotevření dómu pro turisty. Starosta Giuseppe Sala také vyzval vládu, aby znovu otevřela muzea, která byla kvůli koronaviru v postižených regionech uzavřena.

Před panikou varoval i italský ministr zahraničí Luigi Di Maio. "Zavádějící informace o epidemii udělají více škody než samotné riziko nákazy," řekl Di Maio na tiskové konferenci. "Zasažena je jen jedna desetina procenta země," dodal podle agentury Reuters.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo hlásí 5825 nových případů nákazy covid-19, Švýcarsko má 559 obětí

05.04.2020 14:27 Aktualizováno V Německu bylo za poslední den evidováno 5936 nových případů koronaviru. Nárůst je podle statistik…

Vitalij Kličko: Souboj s koronavirem, to je úplně jiný zápas

05.04.2020 13:38 Na těžké bitvy byl bývalý boxerský šampion těžké váhy Vitalij Kličko zvyklý, v těchto dnech ale…

Španělsko má 674 nových úmrtí na covid-19, méně než v sobotu

05.04.2020 12:14 Ve Španělsku za posledních 24 hodin vzrostl počet obětí koronaviru o 674, celkem už země…

Covid-19 mezi migranty: Řecké úřady uvalily karanténu na další tábor

05.04.2020 09:06 Řecké úřady poslaly kvůli koronaviru do karantény další tábor pro migranty, již druhý v tomto týdnu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy