Itálie hlásí 17 obětí nákazy, guvernér Lombardie je v karanténě

Itálie oznámila další tři úmrtí na nový koronavirus, který se od loňského prosince šíří z Číny. Počet jeho obětí v Itálii tak vzrostl na 17, informoval dnes šéf italské civilní obrany Angelo Borrelli. Podle něj je v zemi nakažených osob 650, ve středu jich přitom bylo kolem 400. Itálie je tak po Číně a Jižní Koreji nejvíce zasaženou zemí tímto novým koronavirem.

Ilustrační foto
doporučujeme

Borrelli též oznámil, že ze 650 infikovaných je jich 284 v domácí karanténě, ostatní jsou hospitalizovaní. Doma se rozhodl dobrovolně 14 dní zůstat i guvernér severoitalské Lombardie, která je největším ohniskem nákazy v zemi, ač příznaky se u něj neprojevily a testy měl negativní.

Jak Attilio Fontana napsal na facebooku, pro dobrovolnou izolaci se rozhodl poté, co jedna jeho spolupracovnice měla pozitivní test na onemocnění COVID-19 způsobované novým typem koronaviru.

"Budu se řídit instrukcemi úřadů a dva týdny se budu snažit žít v izolaci, abych především ochránil lidi, se kterými pracuji," uvedl Fontana. On i další jeho spolupracovníci podstoupili testy na koronavirus, které byly negativní. Přesto ale všichni zůstanou 14 dní v karanténě.

Ohniskem epidemie koronaviru v Evropě jsou nyní právě regiony na severu Itálie. Nejvíce nakažených je v Lombardii, poté v Benátsku a v regionu Emilia Romagna. Nákaza se však už objevila i na jihu země - na Sicílii a v regionu Marche. Tam však jde o jednotlivé případy.

Agentura APA dnes napsala, že Itálie chce omezit počet testů na koronavirus, podstupovat jej mají jen lidé s příznaky nemoci COVID-19. Civilní ochrana tak chce ulevit nemocnicím. Testy na koronavirus udělali zdravotníci v posledních dnech přibližně 10.000 lidí.

Úřady se také snaží mírnit obavy ze šíření epidemie, kvůli níž řada zemí varovala své občany před cestami na sever Itálie, zejména do Lombardie. V metropoli tohoto regionu Milánu se snaží vrátit do normálního života i tím, že radnice oznámila od příštího týden znovuotevření dómu pro turisty. Starosta Giuseppe Sala také vyzval vládu, aby znovu otevřela muzea, která byla kvůli koronaviru v postižených regionech uzavřena.

Před panikou varoval i italský ministr zahraničí Luigi Di Maio. "Zavádějící informace o epidemii udělají více škody než samotné riziko nákazy," řekl Di Maio na tiskové konferenci. "Zasažena je jen jedna desetina procenta země," dodal podle agentury Reuters.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je v krizovém módu. Zeman a Babiš ztratili morální autoritu, píšou…

19.10.2020 22:23 Aktualizováno Česko se ještě nedávno prezentovalo jako vzorová země v boji s koronavirem, nyní je ale v krizovém…

Ve Francii prudce roste počet hospitalizovaných s covidem-19

19.10.2020 20:41 Ve Francii prudce roste počet hospitalizovaných s covidem-19, poprvé od 12. června je jich více než…

Instituce EU se kvůli nákaze vracejí do virtuálního prostoru

19.10.2020 20:15 Podzimní vlna koronavirové nákazy přiměla tento týden k omezení provozu instituce Evropské unie.…

Na Kanárské ostrovy připlulo už osmkrát víc migrantů než loni, španělská…

19.10.2020 17:13 Na Kanárské ostrovy dorazilo o tomto víkendu z Afriky na 560 migrantů a další tři desítky běženců u…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama