Macron oznámil, že brzy pojede do Ruska. S Putinem chce řešit i permafrost

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes sdělil, že by chtěl brzy jet do Moskvy k jednáním s ruským protějškem Vladimirem Putinem. Svůj záměr dal najevo na svém twitterovém účtu den poté, co přijal Putinovo pozvání k návštěvě Ruska.

Emmanuel Macron, prezident Francie
doporučujeme

"Dialog o důvěře zahájený s prezidentem Putinem v Brégançonu pokračuje," napsal Macron ve svém příspěvku. Dodal, že tématy jednání v ruské metropoli by měly být "bezpečnost v Evropě, regionální konflikty, klima, včetně permafrostu v Arktidě".

"Pojedu do Ruska brzy," konstatoval rovněž šéf francouzského státu v krátkém tweetu. Termín cesty ale nijak nepřiblížil.

Oba prezidenti spolu mluvili telefonicky v pátek. Podle sdělení Kremlu přitom vyzvali k nastolení příměří v Libyi a k obnovení jednání znepřátelených stran. Macron také přijal Putinovo pozvání k návštěvě Ruska. Agentura AFP k tomu napsala, že podle Elysejského paláce by se měla uskutečnit v příštích měsících, pravděpodobně do konce letošního roku, avšak záleží na situaci kolem pandemie covidu-19.

Macron ve svém dnešním příspěvku na twitteru narážel na loňské setkání s Putinem v prezidentském letním sídle v pevnosti Brégançon na jihu Francie. Sešli se tehdy několik dní před začátkem summitu ekonomicky nejvyspělejších zemí světa G7, který se konal ve francouzském Biarritzu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lotyšsko a Estonsko také zpřísnily podmínky pro Čechy. Test jim nestačí

03.07.2020 19:45 Aktualizováno Slovinsko, Lotyšsko a Estonsko dnes kvůli rostoucímu počtu nových případů koronaviru omezily vstup…

Cestující z Česka budou muset do karantény i v Estonsku

03.07.2020 19:30 Lotyšské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí přidalo na seznam zemí se zvýšeným rizikem šíření…

Orbán získal moc nad další univerzitou. Maďarský parlament schválil…

03.07.2020 17:10 Maďarský parlament dnes schválil zákon o reformě Univerzity divadelních a filmových umění (SZFE),…

V Chorvatsku přibylo 81 nakažených, ve Slovinsku čtvrtina

03.07.2020 16:58 Aktualizováno V Chorvatsku a ve Slovinsku se v posledních dnech zhoršila epidemiologická situace, pokud jde o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy