Nehoda plavidla s migranty u řeckého ostrova Paros si vyžádala nejméně 16 obětí

Nejméně 16 lidí přišlo o život při páteční nehodě lodi s migranty u řeckého ostrova Paros ve střední části Egejského moře. Vyplývá to z nové bilance obětí, o níž dnes s odvoláním na řeckou pobřežní stráž informovala agentura Reuters.

Do oblasti byly nasazeny letecké a námořní záchranné síly. Tento týden je to už třetí ztroskotání lodi s migranty v řeckých vodách.

Řecká polooficiální agentura Athens News Agency uvedla, že z vody byla vytažena těla 12 mužů, tří žen a jednoho nemluvněte. Na lodi, která podle řecké pobřežní stráže směřovala z Turecka do Itálie, bylo údajně kolem 80 lidí a 63 se jich podařilo zachránit. Okolnosti, za kterých se plavidlo převrhlo, nejsou jasné.

Řecko leží na jedné z hlavních migračních tras do Evropské unie pro lidi prchající před konflikty a chudobou v Asii, na Blízkém východě a v Africe. Většina z migrantů se pokouší přeplout na člunech z tureckého pobřeží na nedaleké řecké ostrovy ve východní části Egejského moře. Nápor na řecké hranice se však snížil, když EU v roce 2016 uzavřela dohodu s Ankarou, která se zavázala, že bude migrantům bránit v cestách do Řecka.

Řecké úřady v pátek uvedly, že našly 11 těl v místě ztroskotání další lodi s migranty. Ta se ve čtvrtek potopila u neobydleného ostrůvku na jihu Řecka. Devadesát lidí se povedlo zachránit. Podle prvních informací pobřežní stráže mířili i tito migranti do Itálie.

V noci z úterý na středu se u ostrova Folegandros potopila loď, o níž se předpokládá, že vezla až 50 migrantů. Desítky se jich stále pohřešují.

Související

Více souvisejících

uprchlíci migrace Řecko

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 10 minutami

před 14 minutami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusko většinu své ropy vyváží bez cenového stropu

Analýza dat o námořní dopravě a pojištění ukazuje, že Rusko dokázalo obejít omezení G7 týkající se vývozu ropy. Tento krok bude mít výrazně kladný dopad na příjmy Kremlu, neboť se předpokládá, že ceny ropy vzrostou na 100 dolarů za barel. O této situaci informuje Financial Times s odkazem na zmíněnou analýzu.

před 30 minutami

před 58 minutami

před 1 hodinou

Íránský dron Šáhid-136

Rusko se mstí za útok na velitelství černomořské flotily. Na Ukrajinu poslalo rakety i drony

V noci na dnešek došlo k ruskému útoku na Oděskou oblast na jihu Ukrajiny, při kterém byly použity drony a řízené střely. Ukrajinské protivzdušné jednotky dokázaly sestřelit všechny drony a většinu střel, i přesto však byla přístavní infrastruktura poškozena. V důsledku tohoto útoku došlo v Oděse také k zranění jedné ženy, která byla hospitalizována, uvedl šéf oblastní správy Oleh Kiper. Informovala o tom Ukrajinska pravda.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Návštěva prezidenta Ukrajiny a první dámy v USA (21. září 2023).

Zelenskyj slíbil v USA, že Bachmut dobyje zpět. Chtějí tam pohřbít ruskou armádu

Volodymyr Zelenskyj během své návštěvy USA slíbil, že Bachmut bude opět pod kontrolou Ukrajiny. Šéf ukrajinské rozvědky Kyrylo Budanov informoval, že Rusové vyslali do Bachmutu patnáctitisícovou armádu, ačkoliv její formování není ještě kompletní. Budanov také poznamenal, že se Rusové plánují zakopat v této oblasti. Tyto informace vzešly z jeho vyjádření pro americká média během nedávné návštěvy USA.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ukrajina zřejmě zasáhla budovu FSB v centru Kursku

Ukrajinský bezpilotní letoun pravděpodobně zasáhl budovu FSB v centru města Kursk v Rusku. S informací přišlo několik zdrojů, včetně serveru Ukrajinska pravda a gubernátora oblasti Romana Starovojte.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy