Německo uzavře hranici s Francií, Rakouskem a Švýcarskem

Kvůli šíření nového typu koronaviru uzavře Německo v pondělí v 08:00 SEČ své hranice s Francií, Rakouskem a Švýcarskem. Podle bulvárního listu Bild se na tom dohodla kancléřka Angela Merkelová s ministry zdravotnictví a vnitra a premiéry dotčených německých spolkových zemí.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Německé dálnice
doporučujeme

O chystaném opaření s odvoláním na své zdroje dnes informovala také agentura DPA, podle které budou mít výjimku nákladní doprava i lidé, kteří pracují v příhraničním oblastech. Hranice s Německem o víkendu uzavřelo Česko, Polsko a Dánsko.

Hranice s Francií, Rakouskem a Švýcarskem by měla od pondělí začít kontrolovat spolková policie, která bude moci odmítnout lidem vstup do Německa. Doprava zboží by měla zůstat zachována. Hranice budou moci podle informací agentury DPA překračovat dál i lidé, kteří v některé ze sousedních zemí pracují.

S platností ode dneška zavedlo Polsko hraniční kontroly na 58 přechodech včetně těch s Německem a Českem. Hranice s Německem a Rakouskem uzavřelo od soboty také Česko. Od sobotního poledne uzavřelo své hranice také Dánsko, které s Německem sousedí na jihu.

Na chystaném opatření na hranicích se podle bulvárního listu Bild dohodla kancléřka Angela Merkelová s ministrem zdravotnictví Jensem Spahnem, ministrem vnitra Horstem Seehoferem a premiéry spolkových zemí Bavorsko, Bádensko-Württembersko, Sársko a Porýní-Falc, které se třemi postiženými zeměmi sousedí.

Podle Bildu není důvodem chystaného opatření jen snaha omezit šíření viru, ale také "nájezdy" sousedů do německých obchodů. V některých oblastech to podle listu už způsobilo problémy se zásobováním.

Podle posledních oficiálních údajů ze soboty se v Německu novým typem koronaviru nakazilo 3800 lidí. Osm lidí nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje, podlehlo.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Tady Valentino Rossi!" Slavný závodník volal fanynce, která ve 102 letech…

05.04.2020 15:43 Pandemií koronaviru těžce zasaženou Itálii v minulých dnech povzbudil příběh ženy, která ve 102…

V Nizozemsku zemřelo na koronavirus dalších 115 lidí, nakažených jsou…

05.04.2020 15:30 Počet obětí nákazy koronavirem vzrostl v Nizozemsku za poslední den o 115 na celkových 1766. S…

Rumunské úřady uvalily karanténu na nechvalně proslulé město, je tikající…

05.04.2020 14:58 Rumunské úřady uvalily karanténu na město Tsandarei poté, co zde v posledních dnech zaznamenaly…

Německo hlásí 5825 nových případů nákazy covid-19, Švýcarsko má 559 obětí

05.04.2020 14:27 Aktualizováno V Německu bylo za poslední den evidováno 5936 nových případů koronaviru. Nárůst je podle statistik…

Související:

Právě se děje

Další zprávy