Policie na západě Německa provedla rozsáhlou razii proti mezinárodní zločinecké síti

Policie na západě Německa dnes od časného rána prováděla rozsáhlou razii proti mezinárodní zločinecké síti zaměřené na praní špinavých peněz. Více než tisícovka policistů prohledala na 80 bytů, kanceláří a obchodních prostor ve třech spolkových zemích, informovala agentura DPA. Zatčeno bylo deset osob.

Při razii proti organizovanému zločinu jde o praní peněz a ilegální finanční transfery do zahraničí. Část peněz údajně plynula do Sýrie a Turecka. Členové sítě podle informací DPA údajně do těchto dvou zemí převedli více než 100 milionů eur (přes 2,5 miliardy korun) z ilegálních obchodů. Peníze patrně pocházely z obchodu s drogami a přinejmenším částečně měly být použity na financování terorismu v Sýrii.

Více než tisícovka policistů zasahovala ve spolkových zemích Severní Porýní-Vestfálsko, Dolní Sasko a Brémy. Jsou mezi nimi i speciální jednotky, uvedla ráno policie. Podle informací DPA, která se odvolává na bezpečnostní kruhy, jde především o osobní obohacování podezřelých, existuje však i podezření na financování terorismu.

Cílem domovních prohlídek je zajištění důkazních materiálů a ilegálně nabytého majetku. Vyšetřování zaměřené proti takzvané síti hawala vede centrála pro stíhání organizovaného zločinu při státním zastupitelství v Düsseldorfu.

U alternativního bankovního systému založeného na tradičním postupu známém v muslimském světě jako hawala jde o neformální systém převodu peněz založený na směnkách. Zákazníci mohou za provizi převádět velké sumy peněz do zahraničí. Takové finanční převody jsou v Německu povoleny jen se souhlasem bankovního dohledu.

Související

Mikuláš Bek

Bek vystoupil na sudetoněmeckém sjezdu, vyzval k práci na míru

Máme za sebou mnoho nenávisti, bolesti a dokonce i krve, proto musíme pracovat na míru. Dnes to na hlavním shromáždění na sudetoněmeckém sjezdu v Řezně prohlásil český ministr školství Mikuláš Bek, který sudetské Němce pozdravil jako milé krajany. Bek se po Danielu Hermanovi a Pavlu Bělobrádkovi stal třetím úřadujícím členem české vlády, který se sudetoněmeckého setkání zúčastnil. Šéf sudetských Němců Bernd Posselt se po Bekově projevu omluvil za podíl sudetských Němců na nacismu.

Více souvisejících

Německo Policie Německo

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 23 minutami

před 44 minutami

Andrzej Duda

Duda podepsal vznik komise, která vyšetří vliv Ruska v Polsku

Polský prezident Andrzej Duda v pondělí podepsal zákon ustavující vyšetřovací komisi, která se má zabývat ruským vlivem v zemi mezi lety 2007 až 2022. Polsko patří k největším podporovatelům Ukrajiny, kterou Rusko napadlo na konci loňského února.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Recep Tayyip Erdoğan

Turci dali přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, píše tisk

Ačkoliv tyto volby byly pro tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana největším ohrožením pro pokračování jeho dvacetileté hegemonie, znovu se potvrdilo, že je nejvýznamnějším lídrem Turecka od dob zakladatele republiky Mustafy Kemala Atatürka. Turci dali opět přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, navzdory potlačování svobody slova a zavírání novinářů a politických oponentů do vězení za Erdoganovy vlády. Jediné, co nemá Erdogan zcela pod kontrolou, je ekonomika, shodly se komentáře několika evropských médií.

Aktualizováno před 5 hodinami

K nehodě na D2 přiletěl záchranářský vrtulník. (29.5.2023)

Nehody na D1 i D2. Obě dálnice ve směru na Brno stály

Začátek týdne v Brně a jeho okolí se neobešel bez dopravních komplikací. Ve směru do jihomoravské metropole stály kvůli nehodám dálnice D1 i D2. Na obou místech zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. 

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Letectvo prozradilo, kolik stíhaček F-16 Ukrajina potřebuje pro převahu nad Rusy

Pro dosažení vzdušné převahy v konkrétním směru nad ruským nepřítelem vyžaduje Ukrajina minimálně tři až čtyři letecké eskadry letounů F-16 s celkovým počtem 12 až 16 strojů v každé z nich.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy