Údiv v Rakousku vyvolal zásah protiteroristické policejní jednotky, která tento týden zneškodnila splašenou krávu. Ochránci zvířat mluví o praktikách jako na Divokém západě.
Kráva ve vsi Matrei am Brenner zdivočela při nakládání na auto, které ji mělo odvézt na porážku. Porazila a zranila přitom jistého muže a pak prchla na blízké železniční koleje. Majitel se snažil agresivní zvíře odchytit a když se to nepovedlo, zavolali lidé policii.
Na místo dorazili členové protiteroristické jednotky Cobra, kteří byli zrovna nedaleko se svým vrtulníkem, a když kráva přešla z kolejí na louku, větším počtem výstřelů ji usmrtili.
"Od kdy musíme v Rakousku používat metody jako na Divokém západě?", kritizovala podle internetového portálu deníku Der Standard akci protiteroristů Martina Pludová z organizace na ochranu zvířat Vier Pfoten (Čtyři tlapky). Je podle ní smutné, když si policie nedokáže se zvířetem, které zachvátila panika, poradit jinak, než že ho tímto způsobem "popraví". Na místo měl být přivolán veterinář nebo myslivci, uvedla.
??Mit 8 Schüssen getötet ?? Wir nehmen Stellung zur Tötung der entlaufenen Kuh in Tirol➡️Seit wann müssen wir in Österreich solche Wildwest-Methoden anwenden? Es ist ein Armutszeugnis, dass sich die Beamten nicht anders zu helfen wissen?https://t.co/0MGkzrum7Y
— VIER PFOTEN (@VIERPFOTEN) December 12, 2019
Zástupci Cobry ale zásah obhajují. Připomínají, že incidentu přihlížel dav lidí. "Jejich ochrana a zajištění dopravy jak na železnici, tak na silnici, má nejvyšší prioritu," vysvětlil Harald Gonner, regionální velitel jednotky Cobra.
Související
Rakouská policie zadržela muže v kauze otrávených dětských výživ
Pátrání po exmanželce bývalého prince Andrewa je u konce. Našli ji v zahraničí
Rakousko , Krávy , zajímavosti , Zvířata
Aktuálně se děje
před 23 minutami
Počasí se po víkendu změní, i když ne hned. Dorazí i kýžené srážky
před 1 hodinou
Hasiči hasí požár v Českém Švýcarsku na několika úsecích. Počasí vše komplikuje
před 2 hodinami
Spotify se snaží upozornit na hudbu od AI. Experti ale varují
před 3 hodinami
Vojáků stáhneme mnohem víc, vzkázal Trump do Německa
před 3 hodinami
Je to politická akce, nikoliv vojenské cvičení, odmítl Macinka účast Pavla na summitu NATO
před 4 hodinami
Německo poprvé zareagovalo na ohlášené stažení tisíců amerických vojáků
před 5 hodinami
Nové varování před požáry. Meteorologové rozšířili výstrahu
před 6 hodinami
Trump prozkoumá nový íránský mírový návrh. Dopředu ale naznačil, jak se zachová
před 7 hodinami
Babiš si prosadil dalšího zmocněnce. Landovský má dohlédnout na obranné výdaje
před 7 hodinami
Devět zraněných po nehodě horské dráhy v Hradci Králové. Případ řeší policie
před 8 hodinami
Rakouská policie zadržela muže v kauze otrávených dětských výživ
před 9 hodinami
Maraton omezí pražskou dopravu. Využijte metro, radí dopravce
před 10 hodinami
Sedm vrtulníků, posily z okolních krajů. Boj s požárem v Českém Švýcarsku pokračuje
před 11 hodinami
Dnešní počasí bude ještě teplejší, očekávají meteorologové
včera
Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny
včera
Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily
včera
Topolánek potěšil příznivce. Naznačil, že vážnou nemoc nejspíš překoná
Aktualizováno včera
Varování se naplnilo. Hoří v Českém Švýcarsku, platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení
včera
Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela
Americký prezident Donald Trump po posledním pokusu o atentát zaútočil na moderátora jedné z populárních talk show Jimmyho Kimmela. Jeho zaměstnavatele vyzval, aby dotyčného vyhodil. Podle Trumpa se Kimmel dopustil výzvy k násilí vůči prezidentovi.
Zdroj: Lucie Podzimková