Rumunské úřady popřely, že by se v zemi objevil první potvrzený případ koronaviru. "Nemáme žádné případy s pozitivními testy na koronavirus v Rumunsku. Až dosud tu máme pouze negativní výsledky testů," řekl agentuře Reuters náměstek ministra zdravotnictví Andrei Baciu.
Reuters dříve s odkazem na místní televizi napsal, že v Rumunsku je potvrzen první případ nákazy novým typem koronaviru. Televize Realitatea Plus o případu informovala s odvoláním na bukurešťskou nemocnici pro infekční nemoci, kde prý měla dotyčná osoba být v karanténě po návratu z Itálie.
Podle serveru Romania Insider bylo v pondělí v karanténě celkem 17 lidí, kteří do Rumunska přicestovali z oblastí zasažených koronavirem: šest jich bylo z lodi Diamond Princess, zbývající z Itálie. V Itálii žije okolo 1,3 milionu Rumunů.
Prezident Klaus Iohannis na středu svolal nejvyšší radu obrany, aby jednala o boji proti koronaviru. "Věci se v posledních dnech rychle mění vzhledem k počtu nových případů v Evropě," poznamenal šéf státu dle Reuters.
Nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, už má na svědomí více než 2600 mrtvých, většinou v Číně, a rozšířil se do dalších desítek zemí. Počet potvrzených případů stoupl na přibližně 80.000. Z evropských států je na tom nejhůře Itálie, kde počet nakažených od pátku stoupl ze tří na více než 320 a jedenáct lidí zemřelo.
První potvrzené případy nákazy dnes ohlásilo Chorvatsko, Rakousko, Švýcarsko a pevninská část Španělska; pokaždé šlo o pacienty, kteří pobývali v Itálii.
Související
Němci či Finové jdou příkladem. Evropa se připravuje na konflikt vysoké intenzity, může přijít kdykoliv
Rumunsko slibuje odvetu Moskvě po dopadu úlomků ruského dronu na své území
Rumunsko , nemoci , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Izrael po téměř dvou letech otevře Palestincům hraniční přechod v Rafáhu
Aktualizováno před 1 hodinou
OBRAZEM: „Motoristé získali 6,5 %, ale chovají se, jako by jim to tu patřilo.“ Za Pavla demonstrovalo asi 90 tisíc lidí
před 1 hodinou
Za milion podpisů se sejdeme na Letné, slíbil Minář na demonstraci na podporu Pavla
před 3 hodinami
Izrael zakáže Lékařům bez hranic působit v Pásmu Gazy
před 4 hodinami
Macinkovy zprávy Hradu nejsou normální, prezident může odmítnout jmenovat ministra, zastal se Zeman Pavla
před 6 hodinami
Ministerstvo zahraničí bude prezidenta Pavla ignorovat, prohlásil Macinka
před 6 hodinami
Prezident Pavel poděkoval lidem, kteří míří do Prahy demonstrovat na jeho podporu
před 7 hodinami
Musk začal na žádost Kyjeva blokovat Starlink ruským dronům
před 8 hodinami
Kolik je na Ukrajině mrtvých, raněných a pohřešovaných ruských vojáků? Analytici zveřejnili nová čísla
před 9 hodinami
Počasí: Evropu sevře arktický vzduch. Teploty se budou lišit až o 40 stupňů
před 10 hodinami
Írán se neobvyklým krokem snaží vyvrátit spekulace, že při demonstracích zemřelo 30 tisíc lidí
před 12 hodinami
Počasí bude příští týden opět mrazivé. Pak přijde citelná změna
včera
Francie zavádí digitální revoluci: Zakáže sociální sítě pro mladé, mobily ve školách a americké aplikace na úřadech
včera
Prázdné sály i smích. Trumpovi chtěli dobýt Hollywood, na Melanii ale v největších městech skoro nikdo nepřišel
včera
Opravdu se Evropa bez USA neubrání? Experti zhodnotili Rutteho varování
včera
Ficův poradce končí. Podle zveřejněných spisů komunikoval s Epsteinem
včera
Americká vláda spadla do dalšího shutdownu. Od posledního neuplynul ani rok
včera
Příměří se otřásá v základech. Pásmo Gazy zažilo nejtragičtější izraelský nálet za poslední měsíce
včera
Juchelka nešetřil koaličního partnera: Ve sporu s Pavlem si začal Macinka
včera
Německo chce koupit za stovky milionů eur protidronový systém, který na Ukrajině selhal
Německo se chystá investovat stovky milionů eur do nového protidronového systému, ačkoliv data přímo z ukrajinského bojiště vyvolávají vážné pochybnosti o jejich skutečné účinnosti. Plánovaný nákup v hodnotě 267,7 milionu eur od obranného startupu Helsing má být ústředním bodem modernizace Bundeswehru. Cílem je vytvořit armádu schopnou čelit ruské hrozbě v době, kdy USA omezují svou tradiční bezpečnostní roli v Evropě.
Zdroj: Libor Novák