Slovenská policie obvinila sedm lidí v souvislosti s podvody v Česku

Slovenská policie obvinila sedm Slováků, kteří podle ní od podnikatelů v Česku vylákali peníze za reklamní služby, jež ve skutečnosti neposkytli. Skupina z východního Slovenska se obohatila o nejméně 350.000 eur (devět milionů korun). ČTK o tom dnes informovala policejní mluvčí Jana Mésarová. Na případu slovenští kriminalisté spolupracovali se svými českými kolegy.

Obvinění ve věku 19 až 44 let jsou stíháni za zločin legalizace příjmů z trestné činnosti a v případě dokázání viny před soudem jim hrozí vězení až na 20 let. Čtyři z nich poslal soud do vazby z obavy, že by mohli pokračovat v trestné činnosti.

Bližší informace o nekalém jednání gangu v letech 2016 až 2020 policie neuvedla. Informovala, že získané peníze členové skupiny přesouvali na různá hráčská konta a na bankovní účet jednoho občanského sdružení, ze kterého pak peníze vybírali a použili pro vlastní potřebu. Zmíněným způsobem chtěli podle policie maskovat skutečný původ peněz.

Slovenská policie zadržela podezřelé minulý týden, kdy v souvislosti s vyšetřováním případu také provedla domovní prohlídky.

Související

Více souvisejících

Slovensko Policie SR

Aktuálně se děje

před 9 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj míní, že osvobodit Krym bude oproti Donbasu jednodušší

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje. 

Aktualizováno včera

Energetický regulační úřad

Rozhodnuto. ERÚ výrazně zdraží lidem regulovanou složku cen energií

V Česku výrazně vzroste výše regulované složky ceny energií, oznámil ve čtvrtek Energetický regulační úřad (ERÚ). U elektřiny půjde o nárůst o 65,7 procenta, u plynu pak o 38,8 procenta. Podle úřadu se však konečné ceny elektřiny příliš nezmění kvůli souběžnému poklesu tržních cen. V případě plynu mají ceny dokonce klesnout.

včera

včera

včera

včera

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

"Historický okamžik." Státy na COP28 vytvořily fond ztrát a škod, posílají do něj stamiliony dolarů. USA a Světová banka čelí kritice

Účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. 

včera

včera

včera

včera

Karel Schwarzenberg: Přátelé přichystali rozloučení pro veřejnost v Lucerně

Česko se rozloučí se zesnulým exministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem během druhého prosincového víkendu. Kromě posledního rozloučení v katedrále svatého Víta se chystá i akce pro veřejnost v prostorách paláce Lucerna. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy