V Německu za posledních 24 hodin přibylo 162.613 nakažených koronavirem. Sedmidenní incidence, která udává počet infikovaných na 100.000 obyvatel během jednoho týdne, poprvé od začátku pandemie covidu-19 překonala hranici 1200 - momentálně činí 1206,2.
Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na čerstvá data Institutu Roberta Kocha (RKI). Před týdnem hlásil RKI 126.955 nakažených a incidenci 894,3.
Agentura DPA upozorňuje, že podle odborníků je skutečný počet nakažených mnohem vyšší, protože leckde kapacity testování i možnosti trasovat kontakty nakažených narazily na své limity. Kromě toho mají už několik dní některá města a okresy problémy s hlášením počtů nakažených. V Německu se stejně jako v dalších evropských zemích včetně Česka rozšířila vysoce nakažlivá mutace koronaviru omikron.
Za uplynulých 24 hodin zemřelo po nákaze koronavirem 188 dalších lidí, před týdnem to bylo 214. V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie virus SARS-CoV-2 prokázal v 9,98 milionu případů. Na 117.974 lidí komplikacím spojeným s nemocí covid-19 podlehlo.
Související
Jaderné zbraně rezonují Evropou. Polsko zvažuje vlastní, Německo o nich jedná s Francií
Evropský sen o vlastních stíhačkách šesté generace se rozpadá. Macronův projekt je prakticky mrtvý
Aktuálně se děje
před 47 minutami
Pavel jmenuje Červeného v pondělí. Podpořil zákaz sociálních sítí pro děti
před 1 hodinou
Rusku se nelíbí zabavování stínové flotily. Pohrozilo Evropě nasazením válečného námořnictva
před 3 hodinami
Amerika truchlí. Na Jesseho Jacksona vzpomíná Trump, Biden i Harrisová
před 3 hodinami
Začalo další klíčové jednání mezi Spojenými státy, Ukrajinou a Ruskem. Průlom se neočekává
před 4 hodinami
Zemřel bojovník za občanská práva Jesse Jackson. Jeden z nejvýznamnějších politiků a přítel Luthera Kinga
před 5 hodinami
Online fakturace jako cesta k úspěšnému podnikání: Jak na papírování bez stresu
před 5 hodinami
Druhé kolo jaderných rozhovorů mezi Íránem a Spojenými státy trvalo pouze čtyři hodiny
před 6 hodinami
Výbor Sněmovně nedoporučil vydat Babiše a Okamuru k trestnímu stíhání
před 6 hodinami
Trump ostře zkritizoval vystoupení politiků na MSC. Podal si Clintonovou i Newsoma
před 7 hodinami
Extrémní počasí změní život v celé Evropě. Připravte se na katastrofální nárůst teplot, vzkazují vědečtí poradci EU
před 8 hodinami
Zabetonování Elysejského paláce: Macron chce rok před volbami ochránit Francii před výhrou Le Penové
před 9 hodinami
Demonstrace, jak hluboce Rusko pohrdá mírovým úsilím. Sybiha v době začínajících rozhovorů nešetří kritikou
před 9 hodinami
EU vzkazuje úřadům a neziskovkám: Nenechte se zastrašit rostoucím tlakem ze strany USA
před 10 hodinami
Strop odchodu do důchodu, vyšší penze. Juchelka chce za stovky miliard splnit Babišův předvolební slib
před 11 hodinami
CNN: Pokud jednání o jaderném programu selžou, USA se chystají na útok na Írán
před 11 hodinami
Zemřel legendární oscarový herec Robert Duvall. Proslavil ho Kmotr
před 11 hodinami
Clintonová obvinila Trumpovu administrativu ze snahy o utajování Epsteinových dokumentů
před 13 hodinami
Počasí na přelomu zimy a jara. Bude se oteplovat
včera
Čech ve Vídni kradl čokolády v supermarketu. Skončil v rukou policie
včera
První letošní útok. Medvědice na Slovensku napadla muže
Slovensko eviduje první útok medvěda na člověka v letošním roce. K události došlo o víkendu nedaleko Ružomberoku. Šelma nepřežila, jeden z napadené dvojice mužů ji v sebeobraně zastřelil. Druhý člověk utrpěl zranění a skončil v nemocnici. O případu informovala TV JOJ.
Zdroj: Jan Hrabě