Vojenské letadlo s Němci z Wu-chanu přistálo ve Frankfurtu

Německý vojenský speciál s téměř 130 lidmi evakuovanými kvůli koronaviru z čínského města Wu-chan přistál dnes kolem 16:30 ve Frankfurtu nad Mohanem.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Letadla, letectví
doporučujeme

Všichni evakuovaní, z nichž nikdo nemá symptomy nákazy, nyní projdou zdravotní kontrolou, a poté stráví dva týdny na izolaci v kasárnách na letecké základně Germersheim ve spolkové zemi Porýní-Falc, asi 100 kilometrů jižně od Frankfurtu.

Na palubě stroje, který se zdržel, protože nečekaně nemohl přistát v Moskvě, a musel tak dotankovat v Helsinkách, je podle německého ministerstva obrany 128 cestujících. Z nich 102 jsou Němci a 26 členové jejich rodin zejména čínské národnosti. Kolem dvou desítek pasažérů tvoří děti.

Po přistání bylo 11 pasažérů ihned převezeno do nemocnice ve Frankfurtu nad Mohanem. Jeden z nich trpěl kašlem a dýchavičností, kvůli čemuž u něj vyvstalo podezření na nákazu koronavirem. Dalších deset pasažérů bylo hospitalizováno z jiných zdravotních důvodů.

Po zdravotní kontrole na letišti, která má trvat celkem dvě až tři hodiny, se evakuovaní přesunou do Germersheimu, kde budou ubytování v dvěma lety dostavěné a dosud nepoužívané budově. Starat se zde o ně bude 27 dobrovolníků Červeného kříže.

Evakuovaní budou během rozděleni do čtyř skupin. Kdyby se u někoho z nich koronavirus projevil, musí celé skupina v zařízení zůstat déle. Lidé z ostatních skupin - za předpokladu, že v nich všichni budou nadále zdraví - ale budou moci domů.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Začátek summitu EU odložen. Charles Michel vede bilaterální rozhovory,…

21.02.2020 15:39 Aktualizováno Předseda Evropské rady Charles Michel dnes po dlouhých nočních jednáních o sedmiletém rozpočtu…

Rakouská policie dopadla tři Slováky, jsou podezřelí ze série bytových…

21.02.2020 14:49 Rakouská policie zatkla tři Slováky, které podezírá z několika desítek vloupání do bytů ve…

Slovenský soud potrestal řidiče za nehodu, při které zemřely i Češky

21.02.2020 14:45 Tříleté vězení vyměřil dnes soud na Slovensku řidiči autobusu, který před čtyřmi lety havaroval v…

"Budeme velice křičet." Babiš je nemile překvapen situací kolem rozpočtu EU

21.02.2020 12:38 Premiér Andrej Babiš je nepříjemně překvapen, že předseda Evropské rady Charles Michel nedomluvil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama