Bělehrad - Úterní slosování srbské loterie bylo velmi podezřelé. Jedno z vítězných čísel se totiž na obrazovce objevilo ještě dřív, než bylo vylosováno. Celé losování nyní prověřuje srbská police, za účelem zjištění nesrovnalostí.
Sledování úterního slosování národní loterie si Srbové jistě budou chvíli pamatovat. Všichni diváci, kteří losování sledovali, byli velmi zmatení kvůli věcem, které se na obrazovce odehrávali. První část probíhala bez problémů, ale když bylo vylosováno čtvrté číslo, a to 27, grafika ukázala číslici 21. V tu chvíli celá věc vypadala jako neškodný omyl. To se změnilo poté, kdy bylo z osudí vytaženo právě číslo 21.
Celá věc nezaskočila jen diváky u obrazovek, ale očividně také moderátorku a grafiky. Grafické zobrazení totiž po celý zbytek přenosu ukazovalo nesmyslné údaje a opravit se ho podařilo až po celkem dlouhé době. Nic zvláštního na situaci ovšem nepřišlo řediteli loterijní společnosti Aleksandaru Vulovićovi, který na tiskové konferenci uvedl, že za vším je malá chyba člověka, který měl losování na starosti.
"Místo toho, aby napsal číslo 27, zadal 21. V tu chvíli dle mého názoru, poté co si uvědomil, co udělal, ten muž zadal 27, tedy číslo, které bylo vylosováno. Podle zákonů pravděpodobnosti existovala možnost, že další číslo, které mělo být vylosováno, a nakonec bylo, bude 21. Byla to náhoda. Pokud jde o mě, není na tom nic zvláštního," uvedl Vulović.
I přesto se případem začal zabývat úřad srbského vrchního žalobce. Ten měl dát podle vyjádření zpravodajské agentury Tanjug policii svolení, aby začala shromažďovat informace o podezřelém slosování. "Pokud tam byly nějaké prvky kriminálního činu, tak za to všichni zodpovědní jedinci ponesou následky," uvedl pro Tanjug srbský premiér Aleksandar Vučić. Zároveň slíbil, že celá záležitost bude podrobně prošetřena.
Související
Rozbili nám letadlo, přiznal Fico. Pak podpořil srbské ambice na členství v EU
Mrtvice ministra v televizním přenosu zaskočila Srbsko. Záběry oběhly celý svět
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Silvestrovský požár. Hasiči bojují s plameny, které zachvátily bývalý hotel Rabyně
před 2 hodinami
Sníh na Silvestra komplikuje dopravu v Česku. Platí výstraha
před 4 hodinami
Novinky v pražské MHD. Od Nového roku platí změny v přepravních podmínkách
před 5 hodinami
Rok nestability. Voliči ANO, SPD a Motoristů se dočkají nepříjemného vystřízlivění
před 5 hodinami
Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina
před 6 hodinami
Spanilá jízda skončila v příkopu. Opilý muž ukradl autobus, policie už ho obvinila
před 7 hodinami
Izrael stanovil nová pravidla pro humanitární organizace. Některé skončí
před 8 hodinami
Počasí aktuálně: Meteorologové upřesnili varování kvůli sněhu a větru
před 9 hodinami
Prokletí Kennedyových trvá. Vnučka prezidenta podlehla vážné nemoci
před 10 hodinami
Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu
před 11 hodinami
Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví
před 12 hodinami
Ukrajina neztrácí ani den. Diplomatická jednání budou pokračovat i v novém roce
před 13 hodinami
Nestandardní krok, říká Babiš o fondu. Převádí do něj pouze Agrofert
před 14 hodinami
Předpověď počasí do víkendu. Připravte se na sníh i silný vítr
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
Motoristé trvají na tom, aby se poslanec Filip Turek stal ministrem životního prostředí. Potvrdil to předseda strany a místopředseda vlády Petr Macinka. K Turkovi má výhrady prezident Petr Pavel, který dal najevo, že ho nechce do funkce jmenovat.
Zdroj: Jan Hrabě