Moskva se chystá odvetu za tlak USA vůči ruským médiím

Moskva - Ruský parlament dnes varoval před možnými opatřeními vůči americkým a jiným zahraničním médiím, která by v Rusku mohla být označena za zahraniční agenty.

Podle zákonodárců by šlo o odpověď na údajný tlak Spojených států vůči odbočce ruské státní televize RT (Russia Today) ve Washingtonu, napsala agentura Reuters.

Předseda dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin uvedl, že parlament by už příští týden mohl podpořit zákony, které by zahraničním médiím ukládaly povinnost pravidelně informovat úřady o svých zdrojích financí, účetnictví a redaktorech. Rovněž by tato média na své profily na sociálních sítích nebo webové stránky musela napsat, že se jedná o zahraniční agenty.

"Případná omezení budou stejná jako ta, která přijaly Spojené státy," citovala Volodina agentura Interfax. O nových opatřeních začne ruský parlament jednat ve středu, podle Reuters se je bude snažit schválit do konce příštího týdne.

Šéfredaktorka RT Margarita Simoňjanová ve čtvrtek prohlásila, že od amerického ministerstva spravedlnosti dostala čas do pondělka, aby washingtonskou redakci televize zaregistrovala jako zahraničního agenta. Uvedla, že příkaz splní, neboť RT prý hrozilo zmrazení kont a uvěznění vedoucího pobočky. Ministerstvo zatím existenci zmiňovaného ultimáta nepotvrdilo ani nevyvrátilo.

Související

Více souvisejících

Rusko RT (dříve Russia Today) propaganda

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy