V troskách domu v Magnitogorsku našli 39 mrtvých, pátrání skončilo. Dron pořídil mrazivé záběry

Pátrací operace v uralském Magnitogorsku dnes skončila poté, co záchranáři z trosek domu poškozeného výbuchem plynu vyprostili tělo poslední oběti. Oznámila to agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Neštěstí si vyžádalo podle agentury Interfax 39 obětí.

"Již vytáhli poslední tělo. Pátrací a záchranná operace skončila," řekl novinářům náměstek ministra Alexandr Čuprijan. Současně ujistil, že pod troskami už nezůstalo žádné další tělo. Z 39 mrtvých bylo podle něj už 38 rozpoznáno, zbývá identifikovat ještě jednu ženu.

Záchranáři prohledávali sutiny celou noc. Ve městě, které leží asi 1400 kilometrů jihovýchodně od Moskvy, panuje mrazivé počasí, v noci teploty klesají až k minus dvaceti stupňům Celsia. Čuprijan uvedl, že sami záchranáři čelili hrozbě, že je zavalí dosud stojící stěny, jejichž výkyvy dosahovaly tří centimetrů.

Nejpravděpodobnější příčinou pondělního neštěstí je podle úřadů únik a následný výbuch plynu.

Lékaři dnes uvedli, že stav ani ne ročního chlapečka, kterého objevili v sutinách živého v úterý, se mírně zlepšil. Už v úterý byl s vážnými poraněními letecky převezen z Magnitogorsku do Moskvy, kde je v jedné z nemocnic na anesteziologicko-resuscitační části chirurgického oddělení.

Ve městě ležícím na předělu evropského a asijského Ruska s více než 415.000 obyvateli vyhlásil gubernátor Boris Dubrovskij v pondělí stav nouze. Lidem, které neštěstí zasáhlo, slíbil rychlou pomoc v podobě peněz i náhradního ubytování. Jednotlivým rodinám ze zřícené budovy úřady prý vyplatí od 200.000 do jednoho milionu rublů (od 65.500 do 327.700 Kč) v závislosti na tom, jak závažné zranění jejich členové utrpěli. Poškození mohou počítat i s odškodněním ve výši několika set tisíc rublů za zničený majetek a s příspěvkem na pohřeb, pokud ztratili někoho blízkého.

Související

Více souvisejících

Rusko Zřícené stavby

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy