Syn britského konzervativního premiéra Borise Johnsona a jeho snoubenky Carrie Symondsové, který se narodil ve středu, dostal jméno Wilfred Lawrie Nicholas Johnson. Jeho matka to dnes oznámila na svém instagramovém účtu, kde zveřejnila i fotografii chlapečka. Jména dostal na počest dědečků svých rodičů a také lékařů.
"Představuji Wilfreda Lawrieho Nicholase Johnsona, narozeného 29. 04. 2020 v 9 hodin," napsala Symondsová k fotografii. Vysvětlila, že jméno Wilfred je po Johnsonovu dědečkovi, Lawrie se jmenoval její dědeček a lékaři Nicholas Price a Nicholas Hart podle ní zachránili minulý měsíc premiérův život.
"Je pro nás velkou ctí, že jsme se dočkali takového uznání," řekl Price, primář infekčního oddělení nemocnice svatého Tomáše, kde se premiér léčil. "Přejeme rodině zdraví a štěstí," dodal.
Wilfred se narodil jen krátce poté, co se Johnson vrátil do práce po nemoci, píše BBC. Zotavoval se z nákazy koronavirem, kvůli které musel týden strávit v nemocnici, z toho tři dny na jednotce intenzivní péče. V uplynulých dnech řekl, že není pochyb o tom, že mu tamní lékaři zachránili život.
Johnson byl ve středu při narození svého syna, po několika hodinách ale odjel do svého úřadu na Downing Street. Otcovskou dovolenou si chce vzít později během letošního roku, nyní se věnuje řešení koronavirové krize.
Pětapadesátiletý Johnson a 32letá Symondsová v únoru oznámili, že se zasnoubili a zároveň prozradili, že začátkem léta čekají potomka.
Wilfred je už třetím miminkem, které se narodilo některému britskému premiérovi za jeho mandátu. Potomka se během svého působení v Downing Street dočkali jak labourista Tony Blair, tak konzervativec David Cameron.
Symondsová se má stát Johnsonovou třetí manželkou, datum svatby nicméně zatím ohlášeno nebylo. Z druhého manželství s Marinou Wheelerovou má nynější britský premiér čtyři děti, všechny jsou již dospělé. Také má podle AP nejméně jedno dítě z nemanželského poměru.
Související
Boris Johnson k Evropě: Trump se vás jen snaží šokovat
Mohla válka na Ukrajině skončit po pár měsících? Svět obrací zrak k Johnsonovi, Zelenskyj ho brání
Boris Johnson , Carrie Symondsová , Velká Británie , Wilfred Lawrie Nicholas Johnson
Aktuálně se děje
před 42 minutami
Fico dal Zelenskému ultimátum. Jde o dodávky elektřiny i ropy
Aktualizováno před 1 hodinou
Češi se znovu sešli na podporu Ukrajiny. Je to i naše válka, prohlásil Pavel
před 1 hodinou
Trump po rozhodnutí soudu zvyšuje globální cla
před 2 hodinami
Smutný konec příběhu malého Itala. Po nepovedené transplantaci zemřel
před 4 hodinami
Voborníková "zachránila" český biatlon. V hromadném závodě získala bronz
před 4 hodinami
Slovensko zasáhlo poměrně silné zemětřesení
před 5 hodinami
Curleři zakončili olympiádu výhrou nad Švédy, sdruženáři osmí. Hokejistky si rozdělily medaile
před 6 hodinami
Jakému clu teď bude podléhat Česko? U vývozu z EU může klesnout i vzrůst, rozhodne Trump
před 7 hodinami
Olympijský Milán uvidí očekávané zámořské hokejové finále. Slováci budou obhajovat bronz
před 7 hodinami
Počasí se mění. Hrozí ledovka a povodně, varují meteorologové
před 8 hodinami
Rychlobruslař Jílek byl na patnáctistovce tentokrát daleko za nejlepšími
před 8 hodinami
Tragédie na českých horách. Lyžařka nepřežila srážku v Harrachově
před 9 hodinami
Zemřel seriálový herec Eric Dane. Hvězda Chirurgů podlehla nemoci ALS
před 9 hodinami
ANO by vyhrálo sněmovní volby. Motoristům už šlape na paty hejtman Kuba
před 10 hodinami
Krčmář ve svém posledním olympijském závodě senzačně bojoval o medaili. Masák ovládl Nor
před 10 hodinami
Britové chtějí zařídit, aby se Andrew za žádných okolností nestal králem
před 11 hodinami
Shiffrinová prolomila olympijské prokletí, Klaebo získal desáté zlato. Curleři zapsali druhou výzvou
před 12 hodinami
Počasí: Mrazy končí, jaro se blíží. Příští týden se citelně oteplí
včera
Co v praxi změní soudní rozhodnutí o zrušení cel? Návrat do normálu se ani zdaleka nekoná
včera
Slováci mohou po Pekingu získat další olympijskou hokejovou medaili. Poperou se o ni i USA a Finsko
Olympijský hokejový turnaj mužů dospěl do semifinálové fáze. V ní se kromě Kanaďanů, kteří přešli ve čtvrtfinále přes českou reprezentaci, představí i Američané, Finové a Slováci. Zatímco Američané přešli přes Švédy, které porazili 2:1 v prodloužení, extra čas rozhodl i čtvrtfinálový duel Švýcarů s Finy, kterým se povedlo nakonec z 0:2 otočit na 3:2 dokázali tak, že i v hokeji existuje tzv. „Csaplárova past“. Nejjednodušší cestu do semifinále měli Slováci, kteří i v této fázi turnaje pokračují ve svém výtečném hokeji a vcelku jasně tak přehráli Němce 6:2. Nadále tak tedy mohou po bronzovém Pekingu snít o své druhé hokejové olympijské medaili v řadě.
Zdroj: David Holub