Mladý muž, který loni v červnu v centru Londýna obtěžoval hlavního poradce britské vlády pro boj s covidem Chrise Whittyho, byl odsouzen k osmitýdennímu pobytu ve vězení. Na svých internetových stránkách o tom informuje britská rozhlasová a televizní stanice BBC.
Čtyřiadvacetiletý Jonathan Chew se u soudu v londýnském Westminsteru přiznal, že Whittyho schválně obtěžoval a snažil se ho zastrašit. Na hojně sdíleném videu zveřejněném na sociálních sítích Chew se svým komplicem na Whittyho dotírali a sahali na něj. Oba byli opilí a snažili se Whittyho donutit, aby se s nimi vyfotil na selfie. Whittymu se nic nestalo.
Video ukazující obtěžování Whittyho, který se stal jednou z tváří boje proti covidu v Anglii, vyvolalo vlnu kritiky. Odsoudil ho třeba britský premiér Boris Johnson, po jehož boku Whitty v uplynulých měsících vystupoval na tiskových konferencích a radil lidem, jak se ochránit před koronavirem.
Kromě vězení soud uložil Chewovi peněžitý trest ve výši 1058 liber (přes 31.000 korun). Jeho komplicovi soud už loni v létě vyměřil osmitýdenní trest s vězením s podmínečným odkladem na dva roky.
Související
Z Británie přichází další varování: Rusko je expanzivní mocnost, chce podmanit Ukrajinu a destabilizovat NATO
Princ Andrew unikl dalšímu policejnímu vyšetřování. Není prý důvod ho obnovit
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
včera
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
včera
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
včera
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
včera
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
včera
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
27. prosince 2025 21:20
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
27. prosince 2025 20:05
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
Polsko se v reakci na rostoucí ruskou hrozbu rozhodlo k masivní investici do své bezpečnosti. Varšava plánuje během příštích čtyřiadvaceti měsíců vybudovat podél své východní hranice rozsáhlý systém protidronového opevnění v hodnotě přesahující dvě miliardy eur. Náměstek ministra obrany Cezary Tomczyk v rozhovoru pro deník The Guardian uvedl, že první části tohoto ochranného valu by mohly být funkční už za půl roku.
Zdroj: Libor Novák