Peskov: Kreml informaci o otravě Navalného z Německa nedostal

Kreml nedostal žádnou informaci se závěrem německých úřadů o tom, že bloger Alexej Navalnyj byl otráven látkou ze skupiny novičok. Podle agentury TASS to dnes řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. "Ne, taková informace nám nebyla sdělena," odpověděl mluvčí na otázku, zda Kreml o těchto závěrech ví.

Peskov, Dmitrij
doporučujeme

Ruští vyšetřovatelé v této souvislosti zopakovali, že žádné stopy po otravě v těle Navalného nenašli. "Podle výsledků několika expertíz provedených v rámci předběžného vyšetřování žádné jedovaté, toxické ani silně působící látky v organismu ani ve věcech Navalného nebyly zjištěny," citoval TASS vyjádření svého nejmenovaného činitele.

Tento zdroj také dodal, že Navalnému byla stanovena diagnóza "porucha metabolismu sacharidů provázená pankreatitidou (zánět slinivky břišní - pozn. ČTK)".

Ruské ministerstvo zahraničí v souvislosti s informací z Berlína podle agentury TASS sdělilo, že ruská generální prokuratura stále čeká odpověď na svou žádost zaslanou 27. srpna německé justici o právní pomoc. Ta se týkala poskytnutí důkazů k první diagnóze otravy stanovené lékaři berlínské kliniky Charité, kam byl Navalnyj předminulý víkend přepraven.

Po zprávě, že při otravě ruského opozičního vůdce Navalného byla nade vší pochybnost použita nervově paralytická látka ze skupiny novičok, začal výrazně klesat kurz ruského rublu. Podle agentury Reuters odepisoval 1,7 procenta na 89,10 rublu za euro.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boris Johnson oznámil tvrdší opatření proti koronaviru, zpřísňuje se i …

22.09.2020 16:24 Britský premiér Boris Johnson dnes oznámil přísnější opatření proti šíření koronaviru v Anglii.…

Vatikán v novém dokumentu brojí proti eutanazii, prý jde o "akt vraždy"

22.09.2020 15:30 Vatikán v nově vydaném dokumentu znovu ostře formuloval odmítavé stanovisko proti eutanazii a…

V Rusku přibylo dalších 6215 nakažených, výrazně vzrostl počet úmrtí na…

22.09.2020 14:46 Aktualizováno V Rusku v pondělí již čtvrtý den stoupal denní přírůstek případů nákazy koronavirem a je vyšší než…

Vyšetřovatel popřel slib seznámit Safronova s tím, co prý předal

22.09.2020 14:43 Vyšetřovatel ruské tajné služby FSB Alexandr Čaban nesplnil slib, že zadrženého bývalého novináře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama