Peskov: Kreml informaci o otravě Navalného z Německa nedostal

Kreml nedostal žádnou informaci se závěrem německých úřadů o tom, že bloger Alexej Navalnyj byl otráven látkou ze skupiny novičok. Podle agentury TASS to dnes řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. "Ne, taková informace nám nebyla sdělena," odpověděl mluvčí na otázku, zda Kreml o těchto závěrech ví.

Peskov, Dmitrij
doporučujeme

Ruští vyšetřovatelé v této souvislosti zopakovali, že žádné stopy po otravě v těle Navalného nenašli. "Podle výsledků několika expertíz provedených v rámci předběžného vyšetřování žádné jedovaté, toxické ani silně působící látky v organismu ani ve věcech Navalného nebyly zjištěny," citoval TASS vyjádření svého nejmenovaného činitele.

Tento zdroj také dodal, že Navalnému byla stanovena diagnóza "porucha metabolismu sacharidů provázená pankreatitidou (zánět slinivky břišní - pozn. ČTK)".

Ruské ministerstvo zahraničí v souvislosti s informací z Berlína podle agentury TASS sdělilo, že ruská generální prokuratura stále čeká odpověď na svou žádost zaslanou 27. srpna německé justici o právní pomoc. Ta se týkala poskytnutí důkazů k první diagnóze otravy stanovené lékaři berlínské kliniky Charité, kam byl Navalnyj předminulý víkend přepraven.

Po zprávě, že při otravě ruského opozičního vůdce Navalného byla nade vší pochybnost použita nervově paralytická látka ze skupiny novičok, začal výrazně klesat kurz ruského rublu. Podle agentury Reuters odepisoval 1,7 procenta na 89,10 rublu za euro.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odvážný a charismatický Navalnyj je přesný opak Putina, nelze ho umlčet…

26.01.2021 00:01 NÁZOR - Alexej Navalnyj je přesný opak Vladimira Putina, deklaruje editorial serveru The Observer.…

Británie chce kvůli mutacím zpřísnit pravidla karantény

25.01.2021 21:57 Kvůli riziku, že nové mutace koronaviru mohou odolávat vakcínám, by Británie mohla zpřísnit…

Demonstrace za Navalného mají novou podobu, tamní vláda se jich obává,…

25.01.2021 19:48 Sobotní protesty na podporu ruského opozičního předáka Alexeje Navalného, které se uskutečnily po…

Loni bylo přesídleno nejméně uprchlíků za skoro 20 let

25.01.2021 18:12 Méně než 1,6 procenta z 1,44 milionu lidí s uprchlickým statusem, kteří byli v loňském roce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama