Britská vláda dnes oznámila, že v prvních šesti měsících po zavedení koronavirové uzávěry v březnu úřady trestně stíhaly 6500 lidí za delikty související s protikoronavirovými opatřeními, informovala agentura Reuters. Ve více než 1600 případech lidé čelili obvinění z napadení pracovníků nasazených v mimořádné situaci, včetně policistů.
Královské státní zastupitelství uvedlo, že 1688 lidí bylo obviněno z útoku na pracovníky zasahující v mimořádné situaci. V mnohých případech lidé kašlali nebo plivali na policisty, kteří vymáhali dodržování pravidel, kousali je nebo je udeřili těžkým předmětem.
Dalších 1200 lidí bylo mezi dubnem a srpnem obviněno z porušování pravidel zavedených s cílem zamezit šíření covidu-19. Mezi nimi například také muž, který cestoval mezi dvěma hrabstvími ve Walesu za službami sexuálního pracovníka, nebo člověk v Manchesteru, který pořádal večírek s 15 hosty a tvrdil, že jde o členy jeho podpůrné sociální bubliny, upřesnilo Královské státní zastupitelství.
"Za děsivý považuji především počet útoků na pracovníky zasahující v mimořádné situaci, ke kterým stále dochází, a udělám vše, co bude možné, abych ochránil ty, kdo nás nesobecky chrání během této krize," okomentoval statistiku Max Hill, ředitel veřejné prokuratury.
Související
Velikonoční mši vynechají dcery bývalého prince Andrewa. Rodina je ale nezavrhuje
Londýn svolává zástupce 35 zemí. Na krizovém summitu bude řešit znovuotevření Hormuzského průlivu
Velká Británie , Policie Velká Británie
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Záhadná cesta nové mutace covidu: Cikáda dva roky mutovala v těle pacienta, pak se začala šířit
před 2 hodinami
Zelenskyj: Rusko si místo velikonočního příměří zvolilo cestu eskalace
před 3 hodinami
Evropa na pozadí energetického šoku zvažuje návrat k jaderným elektrárnám
před 4 hodinami
Posádka mise Artemis II překonala polovinu cesty k Měsíci
před 5 hodinami
Maska příjemného politika se hroutí. Orbánovi hrozí drtivá porážka, propagandě zasadil smrtelnou ránu internet
před 7 hodinami
Předpověď počasí s doporučením. Meteorologové řekli, jak bude v neděli
včera
StarDance bude výzva i pro kaskadérku. Na parketu se ukáže Hana Dvorská
včera
Ceny Anděl budou rozdány příští týden. Pořadatelé odhalili jména vystupujících
včera
Velikonoční mši vynechají dcery bývalého prince Andrewa. Rodina je ale nezavrhuje
včera
Fotbal v Itálii v krizi. Potřetí v řadě se nepostoupilo na MS, končí šéf svazu i trenér
včera
Babiš prozradil řidičům, jak se budou stanovovat maximální ceny pohonných hmot
včera
Moravec zřejmě po konci v ČT půjde na vlastní pěst
včera
Trump mluví o otevření Hormuzského průlivu. Už jím projela první západní loď
včera
Češi před fotbalovým MS odehrají dva přípravné duely. Je problém s nákupem lístků
včera
Historie legendární značky Mercedes. První vůz vyjel před 125 lety
včera
Rakušan to definitivně vzdal. Místopředsedkyní Sněmovny se má stát Urbanová
včera
Hegseth uprostřed války vyměňuje jednu z ústředních postav armády
včera
Už ani korunu. Turek naznačil, že Hnutí Duha přijde o peníze od ministerstva
včera
Astronauti už opravdu míří k Měsíci. Mise Artemis II pokračuje
včera
Zemřel Petr Pleva, bývalý poslanec za ODS
Českou politickou scénu na přelomu března a dubna zasáhla smutná zpráva. Ve věku 66 let v úterý zemřel Petr Pleva, někdejší politik ODS a bývalý poslanec. Věcem veřejným se věnoval i na komunální úrovni v Brně.
Zdroj: Jan Hrabě