Při nehodě autobusu na ruském Dálném východě dnes ráno místního času zemřelo nejméně 19 lidí, včetně dvanáctileté dívky, informují ruská média. Podle nepotvrzených informací agentury Interfax je obětí 20. Dalších zhruba 20 cestujících utrpělo zranění, stav tří z nich je podle agentury TASS velmi vážný.
Nehoda se stala zhruba 6300 kilometrů východně od Moskvy. Autobus, v němž bylo 43 pasažérů a řidič, jel ze Sretensku do Čity, ale přibližně 60 kilometrů od Sretensku sjel z mostu a spadl na zamrzlou řeku Kuenga.
Zranění cestující byli přepraveni do okolních nemocnic, někteří vrtulníkem. Podle agentury TASS jsou tři lidé zraněni těžce a 18 středně těžce.
Число жертв ДТП с автобусом в Забайкалье увеличилось до 15 человек https://t.co/f2yncWaGtz
— Интерфакс (@interfax_news) December 1, 2019
Agentura Reuters v této souvislosti uvedla, že stav ruských silnic patří k nejhorším na světě. Loni na nich podle tohoto zdroje zemřelo 18.214 lidí. Příčinou bývá vedle špatného stavu silnic i technický stav vozidel či lidský faktor.
Příčina dnešní nehody autobusu není prozatím známá. Mluvčí dopravce agentuře TASS sdělil, že firma měla všechna povolení v pořádku, včetně technického osvědčení, a že řidič byl podle ní zkušený. Podle listu Kommersant autobusu před sjezdem ze silnici praskla přední pneumatika.
Související
Spanilá jízda skončila v příkopu. Opilý muž ukradl autobus, policie už ho obvinila
Podezření na obecné ohrožení. Policie vyšetřuje nehodu autobusu se studenty
Nehody autobusů , Rusko , neštěstí
Aktuálně se děje
před 53 minutami
V Irsku vyšetřují vraždu Česky. Policie mluví o brutálním útoku
před 1 hodinou
Pardubice se po čtrnácti letech konečně dočkaly. Titul jim vystřelil Červenka
před 2 hodinami
Macinkovy esemesky na Hrad u policie prošly. Případ se odkládá
před 2 hodinami
Barma změnila trest pro Su Ťij. Politička opustila vězení
před 3 hodinami
Podezřelí z útoku v Pardubicích si stěžovali na vazbu. Soud jasně rozhodl
před 4 hodinami
Počasí o prodlouženém víkendu: Do Česka poprvé dorazí léto
včera
Odradil ji Trumpův přístup? Kanada zavádí zásadní změnu, vytváří mocnou agenturu
včera
Natankujte ještě dnes. Od zítřka ceny pohonných hmot prudce vzrostou
včera
OBRAZEM: Pardubice po 14 letech slaví hokejový titul. Trefil ho Červenka
včera
Kim Čong-un ocenil severokorejské vojáky, kteří na Ukrajině raději spáchali sebevraždu
včera
Německo drží nelichotivý trend. Výrazně se zhoršila i Británie
včera
Život na Kubě se v tichosti hroutí. V zemi kolabují základní pilíře společnosti, varuje koordinátor OSN
včera
Jak na bezpečné pálení čarodějnic? Hasiči vydali důležitá doporučení
včera
Bydlí v obecním bytě, chce legalizovat své černé stavby. Mrázová čelí výzvám k rezignaci, Babiš to neřeší
včera
Modžtaba Chameneí vydal další ostré prohlášení. Trumpovi ustupovat nehodlá
včera
USA řeší zásadní otázku: Pokud je "86 47" trestný čin, skončí za mřížemi tisíce lidí?
včera
Otevření Hormuzského průlivu, ale za vysokou cenu. Co obsahuje nový íránský mírový návrh zaslaný USA?
včera
Timmy míří ke břehům Švédska. Skončí v čelistech kosatek, nebo se utopí, varují vědci. Dánsko se od něj distancuje
včera
Pentagon zvažuje, že stáhne 40 000 amerických vojáků z Německa
včera
EU čelí nečekanému problému. Zjistila, že vůbec neví, kolik má ropy
Válka v Íránu citelně zasahuje do ekonomické stability Evropy, která se potýká s dramatickým nárůstem nákladů na fosilní paliva. Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové stojí tento konflikt Evropskou unii téměř 500 milionů eur denně. Situaci navíc komplikuje postoj amerického prezidenta Donalda Trumpa, který připravuje své poradce na dlouhodobou blokádu Íránu, což hrozí dalším ochromením globálních energetických trhů.
Zdroj: Libor Novák