Tři mladíci v Británii usmýkali policistu k smrti. Soud je uznal vinnými

Tři mladíky dnes britský soud uznal vinnými ze zabití policisty, kterého loni usmýkali k smrti za svým autem. Policista předtím trojici přistihl při krádeži vozidla. O výši trestu se rozhodne za týden.

Mladíci v srpnu loňského roku táhli za svým autem ukradenou čtyřkolku, když je zastavil policista Andrew Harper. Nevědomky ale stoupnul na oko ležícího tažného lana, které ho zachytilo poté, co se auto s prchajícími mladíky rozjelo. Za vozidlem byl následně vláčen více než dva kilometry a mnohačetným zraněním podlehl.

Mladíci byli zproštěni obvinění z vraždy, soud je ale dnes uznal vinnými ze zabití. O výši trestu rozhodne příští pátek.

Does this tell you these men are not sorry for what they caused. Give 0 fucks yet a jury has found them not guilty of murder it’s a joke. #pcharper #pcandrewharper #nojustice pic.twitter.com/FSwAddenKG

— cameron macken (@ronniemac93) July 24, 2020

"Jedná se o vpravdě srdceryvný případ, při němž mladý policista s životem před sebou tragicky zahynul při plnění povinností," uvedl podle BBC žalobce Kaur Narwal. "Byl zabit, když se snažil zastavit podezřelé, kteří byli připraveni udělat cokoliv, aby z místa činu uprchli," dodal.

Premiér Boris Johnson po Harperově smrti uvedl, že byl událostí "šokován a zděšen". Případ se odehrál v době vlny dalších násilných trestných činů v Británii, v jejímž důsledku Johnson slíbil zvýšit o 20.000 počet policistů a o 10.000 míst ve věznicích.

Související

Hokej, ilustrační fotografie.

Policie zatkla protihráče, jehož brusle fatálně zasáhla hokejistu Johnsona

Britská policie v úterý zatkla muže v případu říjnového tragického úmrtí hokejisty Adama Johnsona pro podezření ze zabití. Podezřelý zůstává ve vazbě, zjevně jde o obránce Matta Petgravea, který bruslí způsobil Johnsonovi fatální zranění v oblasti krku. Policie už dříve uvedla, že se nešťastnou událostí zabývá. Zdůraznila, že jde o standardní postup.

Více souvisejících

Policie Velká Británie Vražda Velká Británie Andrew Harper (policista)

Aktuálně se děje

před 22 minutami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

V Evropě se nikdo nechystá poslat vojáky na Ukrajinu, reagoval Fiala na interpelaci

Evropské země se nechystají poslat vojáky na Ukrajinu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v rámci čtvrtečních interpelací v Poslanecké sněmovně. Odpovídal na dotaz, který vyplýval z předchozích slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy