Ukrajina a Rusko hlásí rekordní počet nových případů koronaviru, stoupá bilance obětí

Ukrajina zaznamenala 5992 nových případů koronavirové infekce za den. Informovala o tom dnes bezpečnostní rada země. Zemřelo dalších 92 nakažených. Ukrajina dnes oznámeným přírůstkem počtu infikovaných překonala dosavadní rekord 5804 z 9. října. Dohromady už se v zemi nakazilo nejméně 287.231 lidí a 5394 z nich zemřelo.

Ilustrační foto
doporučujeme

Ukrajina od začátku října eviduje téměř každý den více než 5000 nových případů koronavirové nákazy. Vývoj tento týden přinutil ukrajinskou vládu prodloužit karanténní opatření až do konce roku.

Ukrajina zavedla poprvé celostátní karanténu v březnu, v létě přešla na takzvanou adaptivní karanténu, kdy omezení platila pro regiony s velkým počtem případů infekce. V současné době je země rozdělena do barevných zón podle množství případů covid-19.

Rusko dnes oznámilo 15.150 nových případů nákazy koronavirem za uplynulých 24 hodin, což je nejvyšší údaj od začátku pandemie. Uvedla to agentura TASS s odvoláním na operativní štáb. Dalších 232 pacientů s koronavirem zemřelo. O den dříve to bylo 13.754 případů a 286 úmrtí.

Je to vůbec poprvé, co v Rusku denní přírůstek nových případů infekce překročil 15.000, upozornil list Kommersant na svém webu. Nejpostiženějším z 85 ruských regionů zůstává Moskva, kde za den přibylo více než 5000 nakažených, což je nejvíce od 12. května. V Petrohradu představuje 647 nových případů nový místní rekord, již čtvrtý za týden. Moskevský starosta Sergej Sobjanin prohlásil, že koronavirus se podaří porazit až masovým očkováním. S první větší várkou vakcín počítá pro přelom října a listopadu.

"Skutečně jsme v Kremlu znepokojeni údaji (o koronaviru). Vidíme, že epidemie se velmi silně šíří," připustil mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. "Právě proto se přijímají velice energická opatření, abychom povzbudili všechny lidi k dodržování přísných preventivních opatření, které jsme dosti dlouho nerespektovali, což musíme přiznat," dodal. Současně podle agentury TASS ujistil, že "nehledě na smutnou dynamiku je situace pod kontrolou".

V zemi s přibližně 146 miliony obyvateli se od začátku pandemie nakazilo skoro 1,37 milionu lidí, z nichž 23.723 lidí nákaze podlehlo.

Rusko je z hlediska počtu nakažených čtvrtou nejpostiženější zemí světa, po Spojených státech, Indii a Brazílii. Z hlediska celkového počtu úmrtí je podle Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie sleduje globálně, aktuálně na 13. příčce.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin potřebuje slyšet jasný vzkaz. Z USA zní apel k trestu za otravu…

21.10.2020 00:01 NÁZOR - Evropská unie a Velká Británie vyslaly Kremlu vzkaz, která říká, že použití chemických…

Johnson uvalil tvrdší restrikce na Manchester

20.10.2020 21:40 Britský premiér Boris Johnson dnes ohlásil zavedení přísnějších restrikcí v boji s koronavirovou…

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, uvedla tamní diplomacie

20.10.2020 15:35 Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž.…

Ukrajina hlásí 113 obětí koronaviru za den, dosud nejvíce. Nový rekord…

20.10.2020 14:43 Aktualizováno Za poslední den zemřelo na Ukrajině 113 lidí s onemocněním covid-19, což je nejvíce od začátku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama