WHO tvrdí, že se stala terčem kyberútoků kvůli Tchaj-wanu

Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes uvedla, že se stala terčem kyberútoků aktivistů, kteří odkazovali na Tchaj-wan. Oznámení přecházela stížnost tchajwanské vlády, podle níž byly na facebooku WHO cenzurovány příspěvky podporující Tchaj-wan. Informovala o tom agentura Reuters.

Světová zdravotnická organizace
doporučujeme

Prodemokratický Tchaj-wan, který Čína považuje svou vzbouřenou provincii, kritizuje, že se kvůli tlaku Pekingu nemohl ani v době pandemie covidu-19 stát členem WHO. Tento týden opět nebyli zástupci Tchaj-wanu přizváni na zasedání Světového zdravotnického shromáždění WHO.

Tchajwanská vláda uvedla, že WHO příspěvky podporující Tchaj-wan na svých facebookových stránkách cenzurovala a blokovala, čímž nedodržela neutralitu.

WHO naopak kroky hájila. "Během zasedání Světového zdravotnického shromáždění čelí WHO náporu kybernetických útoků on-line aktivistů," uvedla WHO. Aktivisté podle ní poukazují na kontroverzní témata a používají "klíčová slova jako například Tchaj-wan nebo Čína". Podle WHO tyto příspěvky znemožňovaly moderovat diskuse mezi lidmi, kteří na stránkách chtěli rozebírat zdravotní problematiku, a tým WHO, který facebookovou stránku spravuje, proto začal obsah filtrovat. WHO uvedla, že krok byl učiněn z praktických důvodů a nebyl politicky motivovaný.

"Chceme umožnit našim uživatelům, aby se nestávali terčem spamu skrze kyberútoky... a najít vyvážený způsob, jak udržet tok informací a konverzací," uvedla WHO. Doplnila, že nyní na stránce obnovila možnost uveřejňovat příspěvky se slovy "Tchaj-wan" a "Čína".

Tchaj-wan, který v minulosti obvinil Čínu, že podněcuje nenávist vůči WHO prostřednictvím falešným účtů, které se vydávají za tchajwanské, uvedl, že za nejnovějšími příspěvky nestojí. Podle tchajwanské diplomacie byli autory nových příspěvků pouze lidé, kteří podporují Tchaj-wan, včetně spojenců.

Čína tvrdí, že proti ostrovu dezinformační kampaň nevede.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teroristický útok ve Švýcarsku: Útočnice napadla dvě ženy

24.11.2020 20:20 Dvě ženy zranila dnes 28letá útočnice v obchodním domě v jihošvýcarském městě Lugano. Jednu z nich…

Británie zvažuje stažení soudců z Hongkongu. Čína porušuje mezinárodní…

24.11.2020 14:51 Britský ministr zahraničí Dominic Raab uvedl, že Británie zvažuje stažení svých soudců z…

Papež František poprvé připustil, že dochází k perzekuci Ujgurů. Čína se…

24.11.2020 13:36 Papež František poprvé připustil, že dochází k perzekuci ujgurské menšiny v Číně. Ve své nové knize…

Rusko hlásí rekordní počet úmrtí na koronavirus za jeden den

24.11.2020 11:02 Aktualizováno Rusko dnes oznámilo 24.326 nových případů nákazy koronavirem a rekordních 491 úmrtí za uplynulý den…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama