Letiště v Hamburku uzavřeno, ozbrojený muž v autě drží 4letou dceru jako rukojmí

V sobotu večer bylo letiště v německém Hamburku uzavřeno poté, co ozbrojený muž ve vozidle vjel na jeho areál a vystřelil dvakrát do vzduchu. Informovala o tom tisková agentura DPA. Letiště zůstává uzavřeno i v neděli ráno, muž drží svou dceru jako rukojmí.

Ozbrojenec prorazil bránu svým vozidlem a dostal se na letištní plochu kolem 20:00, řekl agentuře DPA mluvčí spolkové policie Thomas Gerbert.

Letiště v Hamburku na severu Německa bylo v neděli stále uzavřeno kvůli policejnímu zásahu proti ozbrojenému muži, který od soboty drží na letištní ploše jako rukojmí svou čtyřletou dceru. Letiště na svých internetových stránkách uvádí, že provoz je stále zastaven a zatím nelze odhadnout, kdy bude obnoven.

Policie vyjednává s pětatřicetiletým mužem, který v sobotu násilím vjel autem na letiště a měl u sebe malé dítě. píše DW. Web uvádí, že chování ozbrojence souvisí se sporem o opatrovnictví. Muž chce odletět se svou dcerou do Turecka, odkud pochází. Matka dítěte již dříve kontaktovala policii kvůli možnému únosu své dcery.

Provoz na letišti se v sobotu po 20. hodině zcela zastavil a více než 3 000 cestujících bylo postiženo zrušením a odkloněním letů. Policie rovněž nechala vyklidit oba terminály. Letiště v neděli uvedlo, že zrušeny byly i některé lety plánované na nedělní ráno. Odklonili také veřejnou dopravu směrem k letišti.

Související

Více souvisejících

Německo letiště Hamburg

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 58 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

Pokud Trump vyhraje, USA mohou ovlivnit s Putinem svět s nepředvídatelnými důsledky

Obecně je známo, že historie se neopakuje, ale podobnost historických dějin může navádět k podobným činům. Trump a jeho republikánští spojenci přiživují v americké politice nové izolacionistické napětí, píše ABC News, které by mohlo radikálně změnit americký přístup ke světu – s nepředvídatelnými důsledky.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy