Ruské dilema. Moskva podle Londýna řeší, zdali posílit obranu vlastních hranic

Ruští velitelé řeší podle britského ministerstva obrany dilema, zda posílit obranu ruských příhraničních regionů nebo jednotky na frontové linii na okupovaném ukrajinském území. Do Bělgorodské oblasti se ve čtvrtek opět pokoušeli proniknout partizáni. 

Dvě protirežimní skupiny ve čtvrtek oznámily další vpád do ruské Bělgorodské oblasti, informuje server Meduza. Podle telegramového kanálu Baza zaútočili sabotéři s podporu tanků na hraniční přechod v Šebekinu, ruští obránci je však odrazili. 

"Ruská armáda společně s pohraniční stráží a dalšími jednotkami FSB překazila další pokus kyjevského režimu o teror proti civilistům ve městě Šebekino," uvedl mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov podle TASS s tím, že byly odraženy celkem tři útoky, kterých se na straně narušitelů účastnily i tanky. 

Britské ministerstvo obrany dnes na twitteru připomnělo, že čtvrteční útok partizánských skupin byl už druhý během pouhých deseti dní. Navíc ho doprovázel úder bezpilotních strojů v Bělgorodu. 

"Ruské vojenské a vnitřní jednotky pravdědpodobně zaznamenaly rychlejší úspěch při potlačení tohoto vpádu oproti tomu předchozímu," poznamenali Britové. "Ruští velitelé teď čelí dilematu, zda posílit obranu v ruských příhraničních oblastech nebo své linie na okupované Ukrajině," dodal Londýn. 

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ve čtvrtek popřel, že by Rusko kvůli vpádům na své území zásadně měnilo strategii. "Nemůže to mít žádný dopad na postup vojenské operace," prohlásil podle TASS a ocenil reakci regionálních úřadů. "Prezident Putin je s nimi v neustálém pracovním kontaktu," dodal. 

Související

Více souvisejících

Ruská armáda Rusko válka na Ukrajině Velká Británie

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové provedli raketový útok na Mykolajiv, tempo útočných akcí na frontě se snižuje

Ruští útočníci podnikli dnes ráno raketový útok na Mykolajiv a zasáhli infrastrukturu na okraji města. Odborníci z Institutu pro studium války (ISW) si ale všimli, že Rusové v poslední době snížili tempo útočných akcí na linii Kupjansk-Svatove-Kreminna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy