Severní Korea se po třech letech částečně otevírá. Vyžaduje ale karanténu

Severní Korea se po třech letech rozhodla umožnit svým občanům v zahraničí návrat do vlasti. Země uzavřela své hranice na začátku roku 2020 jako reakci na hrozbu šíření koronaviru. Podle serveru CNN toto rozhodnutí neovlivní cizince. Lidé, kteří se vrátí do Severní Koreje, budou povinni absolvovat týdenní karanténu v určeném zařízení.

Severokorejské úřady se rozhodly zmírnit zákaz kvůli zlepšení mezinárodní epidemiologické situace. Odhaduje, že změna bude mít dopad na několik desítek tisíc Severokorejců, kteří pracují v zahraničí, zejména v Číně a Rusku.

V rámci změn v opatřeních začaly severokorejské státní aerolinky Air Koryo tento týden provozovat lety z Pekingu a Vladivostoku. Ty se však nepromítnou mezi zahraniční návštěvníků, kteří mají cesty do Severní Koreje zakázány, až na několik výjimek.

Koncem července ale naznačovala možnost uvolnění uzávěry hranic účast ruské a čínské delegace na oslavách 70. výročí korejské války. Tyto dvě skupiny byly prvními známými zahraničními subjekty, které byly vpuštěny do země poté, co byly hranice v roce 2020 uzavřeny.

Severní Korea zesílila svou již existující mezinárodní izolaci kvůli pandemii covidu-19. Strachovala se, že by se nákaza mohla šířit a ohrozit tamní zdravotní systém.
 

Související

Více souvisejících

Severní Korea (KLDR)

Aktuálně se děje

před 58 minutami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Diplomat prozradil, proč Putin eskaluje konflikt na Ukrajině. Kreml sdělil důvod odpálení rakety

Ruský prezident Vladimir Putin se snaží zastrašit západní spojence eskalací konfliktu, tvrdí bývalý velvyslanec USA při NATO Ivo Daalder. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy