Teenagerka našla v německém Cuxhavenu peněženku se 7 tisíci eury, předala ji policii

Šestnáctiletá dívka našla v sobotu v německém přístavním městě Cuxhaven ležícím u Severního moře peněženku s více než 7 tisíci eury a předala ji místní policii. Té se následně podařilo vypátrat jejího majitele, přičemž dívce se za nálezné ušla "přiměřená" odměna. Informuje web DW.

Místní policie v prohlášení uvedla, že "poctivá nálezkyně" v sobotu večer zavolala na stanici, že našla peněženku plnou hotovosti až po okraj poblíž staveniště v městské čtvrti Lüdingworth.

"Peněženka obsahující 7 371,04 eur (téměř 180.000 korun - poznámka redakce) byla předána policii," uvedla policie v Cuxhavenu.

Policii se následně podařilo vypátrat majitele peněženky. Ten se však již nacházel ve městě Hildesheimu ležícím zhruba 240 kilometrů (2 hodiny jízdy) jižně od Cuxhavenu, kam se ale pro své peníze vrátil.

V nalezené peněžence se nacházelo 7 371 eur, přičemž policie v neděli ráno informovala, že dívka dostala "přiměřené nálezné". Hodnotu této obměny však policie nezveřejnila.

Záhadou také zůstává, proč by někdo měl u sebe tak velkou hotovost, ekvivalent zhruba dvouměsíčního platu někoho, kdo vydělává kolem německého HDP na hlavu.

Související

Olaf Scholz, II. summit Evropského politického společenství (EPC) (Kišiněv, 1. června 2023).

Bez bezpečnosti je všechno k ničemu prohlásil Scholz. Vysvětlil, proč je Rusko i přes obrovské ztráty aktivní

Německý kancléř Olaf Scholz vyzval partnery z EU, aby v zájmu vlastní bezpečnosti zintenzivnili finanční pomoc Ukrajině v jejím boji proti agresi Ruska. Německo letos téměř zdvojnásobilo vojenskou pomoc na více než sedm miliard eur, přičemž závazky na příští roky představují šest miliard eur, uvedl Scholz v sobotu během svého vystoupení na Mnichovské bezpečnostní konferenci.  

Více souvisejících

Německo EUR

Aktuálně se děje

před 33 minutami

před 1 hodinou

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

FT: Česko po Evropě shání 1,5 miliardy dolarů na munici pro Ukrajinu. Ví, kde ji koupit

Česká republika se postavila do čela iniciativy usilující o shromáždění 1,5 miliardy dolarů (35 miliard korun) na dělostřeleckou munici pro Ukrajinu. Uvedl to deník Financial Times (FT) s tím, že ve hře je možnost zakoupit munici v zemích mimo EU. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy