Záhada předmětu na australské pláži. Odborníci mají svůj názor

Záhadu řeší návštěvníci jedné pláže na západě Austrálie. Objevil se tam obří kovový předmět, jeho původ je však nejasný. Australská vesmírná agentura prověřuje možnost, že jde o součástku z rakety. Veřejnosti ale doporučuje se zatím předmětu vyhýbat. 

Na předmět upozornil australský server ABC News. Odborníci oslovení britským deníkem Guardian se domnívají, že by mohlo jít o součástku z indické vesmírné rakety. 

Cylindrický předmět má vypouklou horní část a měděnou barvu. Na první pohled se zdá, že je poškozený. O leteckou součástku s největší pravděpodobností nejde. Věc nejprve voda vyplavila na mělčinu, odkud ji pozorní místní vytáhli na břeh a následně informovali policii. Ze záběrů zveřejněných na sociálních sítích je zřejmé, že předmět měří asi tři metry. 

Záhadná věc se celkem pochopitelně stala oblíbenou atrakcí, na pláž míří lidé i s dětmi. Úplně blízko k ní ale nemohou, na místě jsou totiž policisté, kteří ji střeží. 

Související

Více souvisejících

Austrálie vesmír, kosmický prach

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU má na dosah regulaci umělé inteligence. Existuje předběžná dohoda

Evropská unie se v pátek večer předběžně dohodla na regulaci AI neboli umělé inteligence, informovala Reuters. Podle agentury půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. Evropa se tak zřejmě stane prvním kontinentem s pravidly pro regulaci systémů, jakým je například ChatGPT. 

včera

včera

včera

včera

včera

Počasí se po víkendu oteplí. Teploty vyrostou nad nulu

Příští týden bude bude oproti uplynulým dnům citelně teplejší. Denní maxima porostou až k 9 °C, ukazuje předpověď Českého hydrometeorologického ústavu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy