Tady tuhne krev v žilách. Nejstrašidelnější místa na světě

Vyděsíte se snadno? V tom případě tahle místa nejsou nic pro vás. I v dnešní moderní době se příběhy o kouzlech a čarodějných věcech dostávají pod kůži mnohým z nás. V článku najdete několik takových míst, ze kterých vám půjde mráz po zádech.

Hell Fire Club (Irsko)

Na Montpelier Hill, který se nachází poblíž Dublinu, najdete zříceninu lovecké chaty. Podle svědků v nich straší. Chatu nechal postavit člen parlamentu William Connolly v roce 1725 a měla původně sloužit jako místo setkání pro dublinskou větev klubu Hell Fire.

Skupina Hell Fire vznikla pro bohaté muže, často s politickou mocí. Ti se scházeli ve svých klubovnách, kde podle skazek prováděli nemorální činnosti. Zbytky lovecké chatky jsou přístupné pro noční prohlídky. Turisté by se prý však neměli dívat za sebe, aby neviděli něco, co by je mohlo vyděsit.

Isla de las Muñecas (Mexiko)

Tento Ostrov panenek najdete na jih od Ciudad de México, mezi dvěma kanály, které protékají skrze část Xochimilco. Jedná se o drobný ostrůvek, který nikdy neměl lákat turisty, přesto tomu tak dnes je. Ostrůvek je věnovaný ztracené duši dívky, která zemřela příliš brzy a za podivných okolností.

Zajímavý je ostrůvek stovkami panenek, které jsou opřené, nabodnuté nebo visí ze stromů. Často jim chybí končetiny nebo uvidíte jen hlavu. Rozhodně to v lidech nebudí příjemné pocity. Podle legend se mladá dívka utopila blízko ostrova a její duše dnes sídlí právě v panenkách, které si podle turistů šeptají mezi sebou a hýbou se.

Panenky na ostrov umístil Julian Santana Barrera, který prý dívku našel. Později prý viděl kolem plout panenku, která podle něho patřila dívce. Pověsil ji na strom, aby její duši ukázal respekt. Od té doby ho prý dívčina duše nenechala v klidu a on věšel více a více panenek, aby ji potěšil. Po padesáti letech sbírání panenek se utopil ve stejném místě, kde zemřela ona dívky.

A ačkoliv panenky pravděpodobně posedlé nejsou a žádné duše na ostrově nepobývají, panenky s chybějícími končetinami či očima jsou děsivé samy o sobě.

Katakomby v Paříži (Francie)

Pařížské katakomby jsou kostnicemi, ve kterých se skrývají pozůstatky více než 6 milionů mrtvých. Kostnice v katakombách vznikly jako řešení problému v roce 1780, kdy vstoupil v platnost zákaz pohřbívání mrtvých v areálu Paříže. A platil i pro ty již pohřbené. Pozůstatky ze hřbitovů byly tedy přesunuty do katakomb, které dříve sloužily jako doly.

První roky byly kosti v katakombách pouze hromaděné, bez jakékoliv organizace. Ředitel Inspekční služby pařížských dolů Louis-Étienne Héricard de Thury nechal prostory zrenovovat a udělat z nich mausoleum.

Do katakomb chodili privilegovaní Francouzi už od jejího vzniku. Ze zvědavosti. Veřejné prohlídky byly povolené po roce 1815, ze začátku jen malé množství, později víc a víc. Později došlo znovu k omezením. Dnes jsou možné denní prohlídky.

Aokigahara (Japonsko)

Aokigahara je také známý jalo Les sebevrahů nebo Moře stromů. Tento les se nachází na severozápadním úpatí nejvyšší hory Japonska a rozpíná se na 30 čtverečních kilometrech. Na západním okraji se nachází jeskyně plné ledu.

Les roste na lávové půdě. V některých částech je velmi hustý a láva pomáhá izolovat zvuk. Mohio lidí má tak v lese pocity absolutní samoty. Podle legend lesy obývají duše zemřelých (yurei). V poslední době si Aokigahara získal pověst nejoblíbenějšího místa ke spáchání sebevraždy.

Mnoho mladých a zmatených lidí se v lese ztratí. V téměř nepřirozeném tichu a kilometrech plných borovic a cedrů je pro lidi s problémy velmi snadné ztratit se ve svých myšlenkách a nikdy nenajít cestu zpět. V osmdesátých letech 19. století se dodržoval zvyk ubasute, kdy rodina zanechá staré či postižené příbuzné v opuštěném místě. Aokigahara byl pro toto ideální.

Byberry Mental Asylum (Pensylvánie)

Philadelphia State Hospital at Byberry, známá také jako Byberry, byla klasickou ukázkou zanedbání péče o pacienti. Vznikla v roce 1907 pod jménem Byberry Mental Hospital. Přes 7000 pacientů, kteří tam byli najednou, trpělo problémy od lehkých poruch po naprosté šílenství. Nemocnici zavřeli a opustili v roce 1990.

Od té doby se nemocnice stala místem, kde se scházejí vandalové, pyromani, satanisté a lovci záhad. Protože byla trnem v oku obyvatel jejího okolí, v roce 2006 ji zbourali. Dodnes je však okolí místa něco, čemu se lidé ze sousedství raději vyhýbají.

Děsivost této nemocnice nespočívá ve strašidlech či vandalech, kteří v prostorách byli často. Hrůza vznikla z toho, jak se v nemocnici chovali k pacientům. Ti často spali na chodbách, kde se zároveň mnoho z nich vyprazdňovalo. Zaměstnanci využívali své moci a pacienty týrali.

Les Brocéliande (Francie)

Pokud máte rádi artušovské legendy, tento les je tím pravým místem pro váš příští výhled. Nachází se asi 30 kilometrů od Rennes. Oficiální jméno lesa je Paimpont, ovšem podle legend se jedná o les Brocéliande, také známý jako les krále Artuše.

To všechno zní spíše pohádkově a rozhodně ne jako nic strašidelného. Součástí lesů je však také Val Sans Retour, neboli Údolí bez návratu. Právě tam měla podle bájí čarodějka Morgan le Fay (známá také jako Morgana), Artušova sestra z matčiny strany, věznit nevěrné mladé. Nad údolím se nacháí Rocher des Faux Amants, neboli Kámen falešných milenců, kde své vězně lákala.

Brána do pekla (Turkmenistán)

Jedná se doslova o peklo na Zemi. Plynový kráter můžete najít v Darvaze v Turkmenistánu uprostřed pouště Karakum. V kráteru už od roku 1971 hoří plyn. Příčinou jsou pracovníci, kteří se snažili najít ropu. Místo toho omylem otevřely kapsu plynu, kapsa se zřítila a vytvořila kráter.

Panoval strach, že by se jedovatý metan, který se v kráteru hromadil, dostal do okolí. Pracovníci se tedy rozhodli plyn zapálit, aby se ho zbavili. Očekávali, že se zásoby plynu spálí do několika týdnů. Brána do pekla však hoří ještě dnes.

Související

Vyschlé popraskané dno jezera Lake Mead postiženého suchem 15. září 2022 v Boulder City v Nevadě. Jezero Mead, které se nachází u Las Vegas nedaleko hranic mezi Nevadou a Arizonou, zásobuje elektřinou několik částí Arizony, Kalifornie a Nevady a je také zdrojem vody pro venkovské, městské a kmenové oblasti na celém jihozápadě.

Země už není pro člověka bezpečná. Lidstvo ji poškodilo a znečistilo, oznámily vědci

Podle studie provedené 29 vědci z osmi zemí, se Země nachází mimo bezpečný operační prostor pro lidstvo. Tento stav je důsledkem poškozování planety, nadměrného využívání přírodních zdrojů a znečištění. Studie ukázala, že bylo již překročeno šest z devíti planetárních limitů, a to v některých případech výrazně. Tato zjištění poukazují na naléhavou potřebu ochrany životního prostředí a udržitelnosti, aby se člověk mohl nadále bezpečně vyvíjet na této planetě.

Více souvisejících

Země zajímavosti kuriozity děsivé

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

včera

včera

George Washington při přeplutí Delaware

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

včera

Jak se USA brání volebním podvodům?

Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům

Americké úřady čelí před prezidentskými volbami pokusům o falšování volebních registrací, dezinformacím a četným žalobám. Úředníci nadále ujišťují o bezpečnosti a legitimnosti procesu. Mnoho států zavedlo předčasné hlasování a korespondenční volbu, aby zajistilo přístupnost voleb. Dělají to navzdory obavám z podvodů, které mezi voliče zasévá především dezinformační scéna – vedená kandidátem Donaldem Trumpem.

včera

Ilustrační foto

Volby prezidenta USA 2024: Vše, co potřebujete vědět

Američané se připravují na 60. prezidentské volby, ve kterých se rozhodne, kdo se stane 47. prezidentem Spojených stát. Tento úřad je často považován za nejmocnější pozici na světě. Zároveň bude zvolen 50. viceprezident. Britský server The Guardian připravil přehled toho, co potřebují zahraniční pozorovatelé voleb vědět.

včera

včera

včera

včera

Donald Trump

Trump zažaloval televizní stanici CBS

Republikánský kandidát a bývalý prezident USA Donald Trump podal žalobu proti televizní stanici CBS kvůli rozhovoru s jeho demokratickou rivalkou, viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Žaloba se týká rozhovoru odvysílaného v říjnu v pořadu 60 Minutes, který podle Trumpa „zavádějícím způsobem“ interpretoval Harrisové odpovědi.

včera

Íránské útočné drony Arash

WSJ: Írán podnikne mohutný a komplexní útok na Izrael

Navzdory varování Spojených států se Írán chystá k dalšímu útoku na Izrael. Americký deník The Wall Street Journal (WSJ) uvedl, že protiútok bude „mohutný a komplexní“, podle informací nejmenovaného egyptského představitele, který je obeznámen s íránskými záměry.  

včera

V amerických volbách už hlasovalo přes 75 milionů lidí. Dříve, než vůbec začaly

Americké prezidentské volby se rychle blíží a podle údajů centra Floridské univerzity pro sledování voleb, které byly zveřejněny v neděli, již více než 75 milionů voličů využilo možnost hlasovat předem.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy