Pecina: Nejsem zatrpklý! Ale pod vedením Sobotky pro mě není ve sněmovně místo

Brno - Poslanec a bývalý ministr vnitra Martin Pecina není zahořklý ani roztrpčený, chápe však, že by pro něj pod novým vedením ČSSD a předsedou Bohuslavem Sobotkou nebylo místo v poslaneckém klubu a v budoucnu ani ve vládě. Pecina tak v sobotu okomentoval své rozhodnutí rezignovat na poslanecký mandát.

"Včera jsem své rozhodnutí řekl některým spolustraníkům a dnes ráno se mi rozdrnčely telefony, volali novináři a já nemám ve zvyku něco popírat," vysvětlil Pecina, proč o svém rozhodnutí rezignovat na mandát poslance neinformoval nejdříve Sobotku a vedení strany.

"Neberte to prosím jako nějakou zatrpklost. Jen má vize politiky je jiná než Bohuslava Sobotky a Jirky Dienstbiera ml. Já si prostě myslím, že bych jim tam překážel a nevidím k tomu důvod," pokračoval exministr vnitra.

Ten podle svých slov nechtěl ve straně vytvářet žádné frakce a již dříve řekl, že je mu blízký spíše styl politiky, který reprezentuje jihomoravský hejtman a nový první místopředseda strany Michal Hašek.

"S Haškem by pro mě bylo skutečně zajímavé spolupracovat. Volby proběhly velice slušně a korektně, já se však obávám, že pro mě v tomto okamžiku v poslaneckém klubu není místo, abych se realizoval," podotkl.

Pecina na poslanecký mandát rezignuje zřejmě na dubnové schůzi sněmovny, do té doby prý musí vyřídit všechny administrativní záležitosti.

V nejbližších dnech se chce porozhlédnout po práci v soukromém sektoru, zatím ale nemá konkrétní nabídku. "Určitě ale nepůjdu do žádné státní firmy, tam by mě asi dnes nikdo nechtěl," uzavřel.

Související

Více souvisejících

Martin Pecina ČSSD

Aktuálně se děje

před 45 minutami

včera

včera

Tomáš Plekanec

Dvě extraligové rezignace trenérů. Do nového roku vstupují s novými kouči Třinec a Kladno

Než se stihl s námi všemi rozloučit rok 2025, stihli naopak hned dva extraligové kluby sáhnout ke změnám na lavičkách. Zatímco jedna z nich byla nečekaná, o druhé už se spekulovalo delší dobu. Ta nečekaná přišla z Třince, který v době, kdy moravskoslezský celek atakuje nejvyšší příčky extraligové tabulky, opouští úspěšný stratég Zdeněk Moták. Druhá změna je z kategorie očekávaných, neboť se jedná o konec Davida Čermáka na lavičce Kladna. To se už delší dobu trápí a neustále se tak předposlednímu celku ztenčuje náskok před posledním Litvínovem.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Petr Pavel

Pavel popřál Babišově vládě úspěch, ale také ji varoval

Prezident Petr Pavel v novoročním projevu popřál vládě premiéra Andreje Babiš (ANO), aby byla úspěšná. Zároveň současný kabinet upozornil, že ho bude pozorovat, aby nedošlo k ohrožení demokracie v Česku. Hlava státu se jinak v televizním vysílání k politice moc nevyjadřovala. 

včera

včera

Pavel Nečas

Zemřel známý herec Pavel Nečas

Česko zasáhla hned na Nový rok první smutná zpráva roku 2026. Na Silvestra ve věku 59 let zemřel známý divadelní, televizní a filmový herec či moderátor Pavel Nečas. 

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění

Česko má za sebou v očích policistů průměrnou silvestrovskou noc, která se výrazně nelišila oproti předchozím rokům. Lidé si stěžovali na rušení nočního klidu či používání pyrotechniky. Došlo ale nejméně ke dvěma incidentům, které si vyžádaly vážná zranění zúčastněných osob. 

včera

včera

31. prosince 2025 21:43

V Rudolfinu se lidé loučí s Jiřím Bartoškou. (20.5.2025)

Bartoška, Duka, Drábová. Česko letos přišlo o výrazné osobnosti

Česko letos přišlo o několik výrazných osobností, které je dobré si v závěru roku připomenout. O tvář přišel karlovarský filmový festival, s někdejším nejvyšším představitelem se musela rozloučit tuzemská církev. Odešel také držitel prestižní filmové ceny Oscar. 

31. prosince 2025 20:27

31. prosince 2025 19:16

Sníh na Silvestra komplikuje dopravu v Česku. Platí výstraha

Zimní počasí působí během silvestrovské středy komplikace v dopravě. Potíže jsou hlášeny například ze středních Čech či Krkonoš. Meteorologové dnes aktualizovali varování před novým sněhem, silným větrem a sněhovými jazyky či závějemi. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy