Praha – Jestli bude válka na území ČR, žádný inteligentní nepřítel by nezabil ministryni obrany Karolínu Peake /LIDEM/ s jejím týmem. To si myslí známý advokát Václav Láska. A proč by se tak stalo?
Karolína Peake vyčistila vedení obrany od zkušených vojenských expertů a postupně na jejich místa dostává své lidi, kteří o obraně nevědí o moc víc než ona. Například šéfa poradců ji dělá teprve 25letý student práv!
Tato nezkušenost by nahrála případnému agresorovi. Láska teď dává občanům radu, jak se zachovat, kdyby konec světa přišel v podobě válečného konfliktu.
„Má rada zní, pokud Českou republiku napadne jakýkoli nepřítel, běžte se rychle schovat do budovy ministerstva obrany," napsal na svém profilu Právo s Láskou. Přestože je velení armády a ministerstvo obrany prvními cíli nepřátelského útoku, v českém případě by došlo k výjimce.
„Dobré velení a dobrá organizace obraných šiků, stěžuje nepříteli postup do nitra napadené země," konstatuje advokát. „Jenže u nás je ministrem obrany žena, která o armádě neví zhola nic. Navíc tahle žena se zbavila armádních odborníků, kteří by ji na ministerstvu mohli v případě nepřátelské invaze poradit. Namísto toho si jako svého šéfa poradců, tedy vrchního rádce, dotáhla pětadvacetiletého studentíka práv," dodává.
Pak si neodpustil velmi ironickou poznámku na adresu ministryně Peake a jejího armády neznalého šéfa poradců. „Byl by bláhový každý nepřítel české země, kdyby tohle „kvalitní" vedení „obrany" vyřadil z boje. Zbavil by se tak obrovské výhody, která se mu nabízí. Proto věřte, že jak nad Prahou prosviští první nepřátelský letoun, prchám se skrýt na Tychonovu 221/1, Praha 6," poradil spoluobčanům Láska.
Související
Trafiky pro politiky ODS? Němcová se u soudu divila, výpověď Peake rozladila Nečase
Peake po dlouhé době promluvila o politice. A hned to schytal Babiš
Karolína Peake , ministerstvo obrany , Václav Láska
Aktuálně se děje
před 11 minutami
Válka s Íránem může Netanjahuovi doma pomoci, Izraeli ale v zahraničí uškodí
před 1 hodinou
Počasí o víkendu: Jaro se projeví v plné síle, teploty vyrostou na 17 stupňů
včera
Opozice tepe vládu, Babiš se brání. Tvrdá kritika Česka z úst Merricka rezonuje politiky
včera
Izraelská armáda vydala rozsáhlý příkaz k evakuaci statisíců Libanonců
včera
Vládní poslanci vlepili políček spravedlnosti. Sněmovna nevydala Babiše ani Okamuru ke stíhání
včera
Babišova vláda má problém. Trumpův muž tvrdě zkritizoval Česko, stane se jednou z nejhorších zemí v NATO
včera
Ceny ropy na světových trzích dál prudce rostou. Zklidnění situace zatím nehrozí
včera
Íránské drony zaútočily v Ázerbájdžánu. Alijev slibuje odvetu, uvedl armádu do stavu nejvyšší pohotovosti
včera
ANO Babiše a Okamuru ke stíhání nevydá. Porušuje vlastní kodex, tepe koalici opozice
včera
NATO údery na Írán podporuje, prohlásil Rutte. Aktivaci článku 5 ale nezvažuje
včera
Válka mezi Íránem, Spojenými státy a Izraelem nabírá na obrátkách. Konflikt otevírá dveře čtvrté straně
včera
Brutální metoda zachraňující životy. Před sestřelením amerických F-15 se piloti katapultovali, hrozí jim doživotní problémy
včera
Proč válka v Íránu tlačí ceny ropy nahoru? Nehraje se o nedostatek, ale očekávání
včera
„Přestaňte fňukat.“ Opozice před hlasování o vydání tepe Babiše
včera
Nebojím se vás, ale vy se bojte mě, řekl Babiš. Požádal poslance, aby ho nevydávali ke stíhání
včera
Napětí z války v Íránu se přenáší na další země. Kurdové se bojí o svůj sud
včera
Sněmovna začala rozhodovat o vydání Babiše a Okamury ke stíhání
včera
Izraelská armáda opět udeřila v Íránu a Libanonu. Íránská armáda vyslala na Izrael rakety
včera
Počasí bude v příštím týdnu stabilní. Ranní a odpolední teploty se mají výrazně lišit
4. března 2026 21:58
Pošta od dubna mění ceník. Platby zákazníků budou vyšší
Častí uživatelé služeb České pošty by měli zpozornět. Státní podnik totiž od dubna chystá zdražení, které se bude týkat doporučených i cenných psaní či zásilek. Ceny za některé služby se navíc zvyšovaly už od ledna.
Zdroj: Jan Hrabě