Šéf oddělení vražd pražského krajského policejního ředitelství Josef Mareš skončí k 30. listopadu ve funkci. Dnes to uvedl Deník N, kterému Mareš informaci potvrdil. Zatím není zřejmé, zda bude kriminalista pokračovat u policie na jiné pozici. Z Marešova vyjádření vyplývá, že důvodem odchodu jsou špatné vztahy s nadřízenými. Šéf pražských policistů Tomáš Lerch ČTK sdělil, že mu Mareš oznámil záměr ukončit svůj služební poměr krátce po Lerchově červencovém nástupu na místo ředitele.
"Dnes pan ředitel rozhodl, že 30. 11. mi končí služební poměr. S ohledem na neobvyklou rychlost vyřízení mé žádosti a tím potvrzené vztahy vedení ke mně se k důvodům mého odchodu zatím raději vyjadřovat nebudu," uvedl Mareš.
Pražskou policii řídí někdejší šéf dopravních policistů Lerch. V červenci nahradil Jana Ptáčka, který v čele ředitelství působil rok. "Krátce po mém nástupu na pozici ředitele pražské policie mě pan plukovník Mareš při prvním setkání informoval o svém záměru ukončit po 30 letech služební poměr u Policie ČR. Podle jeho slov tento krok důkladně zvážil, což plně respektuji a považuji ho za osobní rozhodnutí pana plukovníka," vzkázal Lerch.
Doplnil, že Mareše si velmi váží jako zkušeného kriminalisty, a proto navrhl policejnímu prezidentovi, aby ho za jeho působení u policie ocenil.
Elitní kriminalista Mareš řešil na území hlavního města řadu i mediálně známých případů - například zmizení devítileté Aničky v pražské Troji nebo vraždu manželky Ivana Jonáka, majitele pražského klubu Discoland Sylvie. Je také spoluautorem scénáře kriminálního televizního seriálu Případy prvního oddělení, který divákům prostřednictvím kauz inspirovaných skutečnými událostmi popsal práci pražské "mordparty".
Související
V nádrži Švihov se našla těla pohřešovaných manželů, údajný vrah odmítá vypovídat
Šéf pražské mordparty Josef Mareš odejde do civilu, poděkoval "slušným" novinářům
Josef Mareš (policie) , Policie ČR , Praha , Tomáš Lerch (policie)
Aktuálně se děje
včera
Británii halí atmosféra nejistoty. Starmer každý den bojuje o přežití
včera
EU se postavila proti zákazu potlačení identity LGBTQ+
včera
Otřes v Británii: Ministr zdravotnictví chystá rezignaci, chce vyměnit Starmera ve vedení strany
včera
Už to není politický nováček. Trump a Ťin-pching se setkávají za jiných okolností, na stole je řada citlivých témat
včera
Slovensko uzavřelo všechny hraniční přechody s Ukrajinou
včera
Trump přistál v Číně. Uvítali ho červeným kobercem, Zelenskyj mu poslal vzkaz
včera
Na další výletní lodi se šíří norovirus. V karanténě je 1700 pasažérů
včera
Trump se ostře pustil do Obamy. Sdílel lži, konspirační teorie a falešné citáty
včera
Česko kvůli hantaviru žádná speciální opatření nechystá
včera
Může vás postihnout kletba, vzkázal zlodějům lebky svaté Zdislavy pražský arcibiskup
včera
Polsko jako hlavní terč hybridní války. Počet cizích špionů v zemi raketově roste
včera
Trump odletěl na ostře sledovanou návštěvu Číny
včera
Pentagon zveřejnil, na kolik už USA vyšla válka v Íránu
včera
Trump prohlásil, že se blíží konec války na Ukrajině
včera
Muž v černém ukradl lebku svaté Zdislavy. Policie se obrátila na veřejnost
včera
Počasí do konce týdne: Celý víkend proprší
12. května 2026 21:28
Francie požaduje okamžitou celoevropskou reakci na šíření hantaviru
12. května 2026 20:17
Evropští ministři budou řešit, co s odmítnutými žadateli o azyl
12. května 2026 19:01
Sobotní exces v Edenu bude mít dohru. Šťastný chce zakázat zahalování obličeje na sportovních akcích
12. května 2026 17:51
Nové detaily o útoku Hamásu na Izrael: Ozbrojenci používali extrémní formu znásilňování a mučení
Nová rozsáhlá zpráva o událostech ze 7. října 2023 přináší dosud nejucelenější důkazy o tom, že ozbrojenci z hnutí Hamás a jejich spojenci používali znásilňování a intimní násilí jako promyšlenou strategii. Dokument, který jako první získala stanice CNN, dochází k závěru, že mučení obětí mělo za cíl maximalizovat bolest a utrpení izraelského obyvatelstva. Podle autorky zprávy a expertky na lidská práva Cochav Elkayam-Levyové nešlo o náhodné incidenty, ale o systémovou součást útoku.
Zdroj: Libor Novák