V Česku namrzaly silnice, do ulic vyjely sypače

Na jihu Čech klesaly teploty v noci na dnešek pod nulu a mokré silnice namrzaly. Sypače začaly jezdit o půlnoci. Podle dispečinku Krajské správy a údržby silnic Jihočeského kraje byly ráno vozovky sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Vysočině sypali silničáři vozovky jen v okrese Pelhřimov, místy byla mlha.

V Jihočeském kraji byly ráno teploty od minus dvou po jeden stupeň Celsia. Jezdilo okolo 90 sypačů, první vyjely na Strakonicku, následovaly Prachaticko a Českokrumlovsko. Sypat nebylo potřeba vozovky jen v okresech Jindřichův Hradec a Písek.

Na jihu Čech dnes podle meteorologů bude občas pršet, na horách v polohách nad 1100 metrů může i sněžit. Nejvyšší denní teploty budou tři až šest stupňů.

Na Vysočině klesly k ránu teploty na tři až minus jeden stupeň Celsia, odpolední budou nejvýše tři až šest stupňů. I v tomto kraji bude oblačno až zataženo, pršet může večer na jihu kraje.

Související

Přestavba dvou křižovatek u Úval u Prahy

Přestavba dvou křižovatek u Úval u Prahy

Byla zahájena přestavba stávající křižovatky silnic I/12 a II/101 u Úval. Vedle toho ŘSD přestaví i křižovatku silnic II/101 a III/1214 (ul. Pražská) vedoucí do Úval. Obě křižovatky leží blízko sebe a vzájemně se ovlivňují, proto budou přebudovány na jeden celek. Informaci redakci serveru EuroZprávy.cz poskytlo ŘSD.

Více souvisejících

Silnice Silničáři mráz

Aktuálně se děje

před 11 minutami

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Fotbalová Sparta v příštím týdnu poletí do Irska, Ostrava se utká s arménským Urartu

Kromě toho, že v pátek začíná pro české kluby sezóna startem české nejvyšší ligové soutěže, připravují se první z nich i na svá úvodní vystoupení v předkolech evropských pohárů. Jedná se nyní o tři české zástupce, a to pražskou Spartu, Ostravu a Mladou Boleslav. Zatímco mistrovská Sparta začne svou cestu do evropských pohárů ve 2. předkole Ligy mistrů, další dva jmenované kluby zahájí svou sezónu na evropské scéně ve 2. předkole Konferenční ligy. Sparta i Ostrava se pak dozvěděly své soupeře v tomto týdnu.

před 36 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Olympijské hry, ilustrační foto

Česko bude na olympiádě v Paříži reprezentovat 113 sportovců. První z nich už jsou v dějišti her

Po domácím hokejovém mistrovství světa a fotbalovém Euru v Německu se nezadržitelně blíží další velký sportovní svátek tohoto roku. Letní olympijské hry vypuknou v Paříži již v pátek 26. července. Již je jasné, že Českou republiku bude ve francouzské metropoli pod pěti olympijskými kruhy reprezentovat celkem 113 sportovců. První z nich už odlétají do dějiště Her, aby se mohli na start svých olympijských soutěží, které pro některé začnou ještě před oficiálním zahájením. Ubytují se tak v olympijské vesnici, která byla ve čtvrtek oficiálně otevřena.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie

Fotbalisty Anglie i přes druhé evropské stříbro v řadě nebude nadále trénovat Gareth Southgate

Do dalšího kvalifikačního cyklu, jehož cílem bude pro fotbalové reprezentace postoupit na světový šampionát 2026 v USA, Kanadě a Mexiku, už fotbalisty Anglie nepovede jejich dosavadní trenér Gareth Southgate. Navzdory tomu, že za poslední tři roky zaznamenal se svými svěřenci největší úspěchy Angličanů, když dokázal dvakrát v řadě dojít ke stříbrným medailím na evropském šampionátu. Po tom letošním v Německu se však na jeho hlavu snášela kritika za předváděné výkony národního týmu a nakonec se tak tento stratég rozhodl po osmi letech ve funkci skončit.

před 3 hodinami

Pozemní síly IDF operují v pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie. (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izrael ve vztahu k Palestincům porušuje mezinárodní právo, tvrdí ICJ

Izrael podle Mezinárodního soudního dvora (ICJ) v Haagu porušuje mezinárodní právo, když okupuje palestinská území a využívá tamní zdroje. Podle soudu dochází k systematické diskriminaci Palestinců na okupovaných územích a k porušování jejich práva na sebeurčení. De facto dochází k anexi. O závěrech dvora informovala agentura Reuters.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Nepřijatelné, raketa nad Ukrajinou sestřelovat nebudeme, usadil Scholz Zelenského

Německý kancléř Olaf Scholz odmítl žádost ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby západní spojenci sestřelovali ruské rakety a drony nad Ukrajinou. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy